fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mikulec skritizoval predošlé vlády, 30 rokov vôbec neriešili kryty civilnej ochrany

Slovensko disponuje krytmi pre 250-tisíc ľudí, čo minister vnútra Roman Mikulec považuje za nedostatočné.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.4.2022 (Webnoviny.sk) – Civilná ochrana a krízové riadenie nebolo počas 30 rokov populárne u žiadnej z predchádzajúcich vlád a žiadna z nich sa krytom civilnej ochrany nevenovala. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) to povedal po rokovaní vlády. Dodal, že skôr nastávali opačné prípady, keď boli viaceré kryty civilnej ochrany odpredané súkromným osobám, ktoré z nich urobili spoločenské podniky či diskotéky.

„Niektoré, ktoré neboli nijako využité, teraz chátrajú. Bohužiaľ, ten stav teraz je taký, aký je. Máme kryty civilnej ochrany, ktoré sú schopné pokryť potreby pre maximálne 250-tisíc ľudí, čo je, samozrejme, málo,“ vyhlásil minister. Doplnil, že aj personál okresných úradov na odboroch krízového riadenia bol vždy na prvom mieste, ak sa išli znižovať stavy alebo výdavky.

Viac k témam: CO kryty
Zdroj: Webnoviny.sk – Mikulec skritizoval predošlé vlády, 30 rokov vôbec neriešili kryty civilnej ochrany © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií