Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

MIMORIADNA SPRÁVA: V centre Viedne pravdepodobne zaútočili teroristi

Rakúske ministerstvo vnútra informovalo, že bol zastrelený policajt.

Rakúske médiá informujú, že podozrivý je stále na slobode. Video natočené okoloidúcim ukazuje, že ozbrojení policajti zasahovali na ulici vo Viedni a kričali na ľudí, aby im zišli z cesty.

Polícia vo Viedni potvrdila, že reaguje na veľký incident v centre mesta a požiadala ľudí, aby sa zdržiavali doma.

Zverejnené  zábery ukazujú krvavú scénu pred reštauráciou Salzamt. Okolo osoby ležiacej na zemi je kaluž krvi a je vidieť zhromaždených päť ľudí.

Na otázku o dôvode rozmiestnenia ďalších síl ju policajný hovorca odmietol komentovať. Denník Kronen Zeitung uviedol, že útok sa stal na ulici, kde je hlavná synagóga v meste.

Spolu s ďalšími médiami informovali o výstreloch v okolí neďalekého námestia Schwedenplatz.

Šéf rakúskej židovskej komunity na Twitteri uviedol, že zatiaľ nie je jasné, či terčom útoku bola synagóga alebo priľahlé kancelárie.

Podľa rezortu vnútra išlo zrejme o teroristický útok alebo amok. K streľbe malo dôjsť krátko po 20.00.

Podľa denníka Kurier sa objavili správy, podľa ktorých prišlo o život až sedem ľudí vrátane policajta a ťažko zranení sú ďalší štyria ľudia.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií