Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Smrť Kim Čong-Una môže vyvolať vojnu KĽDR s USA a Južnou Kóreou

Smrť Kim Čong-Una môže prinútiť USA a Južnú Kóreu k vojenským akciám, ktoré môžu byť horšie ako v Afganistane či Iraku. Upozorňujú odborníci.

Viacerí odporníci sa obávajú, že prázdno v moci, ktoré by zostalo po úmrtí Kim Čong-Una, môže prepuknúť do škaredej občianskej vojny, zahŕňujúcej súperiace vojenské jednotky v mocnej severokórejskej armáde.

Regionálni pozorovatelia tvrdia, že akýkoľvek chaos vyvolaný Kimovou smrťou by potom mohol viesť k zásahu Juhu, a to je mocný spojenec Ameriky.

Je mŕtvy alebo živý

V utorok sa tvrdilo, že nie je známe, či Kim je „mŕtvy alebo živý“ na základe správ, v ktorých podstúpil tajnú operáciu srdca.

Jedna vyššia reportérka Bieleho domu uviedla, že jej bolo povedané, že úradníci Trumpa už skúmajú, kto bude v rade na nástupníctvo.

Južná Kórea a Čína však neskôr vyhlásili, že sa domnievajú, že správy, ktoré informujú o „vážnom nebezpečenstve“, sú neopodstatnené.

Najvyšší predstaviteľ Pentagonu dnes povedal, že Kim bude pravdepodobne stále pod „úplnou kontrolou“ svojej armády.

Podpredseda spoločných náčelníkov štábu, generál John Hyte, povedal: „Neviem o ničom, čo by som v tomto smere potvrdil alebo poprel. Predpokladám, že Kim Čong-Un má stále úplnú kontrolu nad kórejskou jadrovou silou a kórejskou vojenskou silou.

Možná je občianska vojna

David Maxwell, bývalý plukovník špeciálnych síl a vedúci pracovník Nadácie pre obranu demokracie, vysvetlil, ako sa veci môžu veľmi rýchlo pokaziť. Povedal: „Jednotky Severokórejskej ľudovej armády budú súťažiť o prostriedky a prežitie. To povedie k vnútornému konfliktu medzi jednotkami a mohlo by to viesť k rozšíreniu občianskej vojny.“

Obáva sa, že krviprelievanie v jadrovom štáte by mohlo viesť k tomu, že Južná Kórea bude nútená konať a dotiahne USA do boja.

Povedal: „Aliancia sa musí pripraviť na zabezpečenie a zaistenie bezpečnosti celého programu ZHN, jadrových, chemických, biologických zbraní a zásob, výrobených v KĽDR. Toto je pohotovostná operácia, ktorá v porovnaní s Afganistanom a Irakom bude ešte horšia.“

Basketbalová legenda Dennis Rodman sa modlí za Kim Čong-Una

Maxwellovo varovanie prišlo, keď basketbalová legenda Dennis Rodman povedal, že sa „modlí“, aby sa jeho starý kamarát Kim rýchlo uzdravil.

„Dúfam, že je to len zvesť, a že maršál Kim Čong-Un je len chorý,“ povedal Rodman pre TMZ . ,,Dúfajme, že to čoskoro zistíme.“

Stále existuje veľa práce, ktorú musíme urobiť medzi USA a KĽDR,“ dodal. „Ak sa necíti dobre, modlím sa za jeho rýchle uzdravenie, aby obaja moji priatelia (prezident Trump a maršál Kim) mohli pokračovať v mierovej misii.

Bývalá Chicago Bulls legenda má dlhotrvajúce bizarné priateľstvo s vodcami Severnej Kórey.

V roku 2013 hostil sériu basketbalových turnajov v tomto štáte a bol prvým americkým občanom, ktorý sa osobne stretol s Kimom.

Rodman, ktorý povedal, „stále s ním trávim čas. Smejeme sa, spievame karaoke, spolu robíme veľa zaujímavých vecí, lyžujeme či jazdíme na koni.“

Kim Čong-Un zmeškal oslavu narodenín

Najvyšší vodca Severnej Kórey (36 rokov) zmeškal oslavu narodenín svojho starého otca Kim Il-sunga 15. apríla, čo najskôr vyvolalo špekulácie o jeho zdraví.

Tvrdí sa, že v súčasnosti sa zotavuje vo vile v letovisku Hyangsan po „kardiovaskulárnom chirurgickom zákroku,“ ktorý bol 12. apríla.

Kimovo zdravie sa v posledných mesiacoch zhoršilo v dôsledku intenzívneho fajčenia, obezity a nadmernej práce.

Zdá sa však, že správy, ktoré vychádzajú o jeho zdravotnom stave, spochybňujú zvesti, že Kim je mŕtvy alebo nespôsobilý.

Zdroj thesun
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií