fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

MIMORIADNE! V Západných Tatrách spadla lavína. O život prišli dvaja turisti

O tragickej udalosti, ktorá sa stala v noci zo soboty na nedeľu informovala Horská záchranná služba.

Máte tip? napíšte nám mailom

V neskorých nočných hodinách došlo v Západných Tatrách, konkrétne pod Kondratovou kopou, k uvoľneniu lavíny, ktorá strhla troch poľských skialpinistov. Na miesto preto ihneď vyrazili všetky potrebné záchranné zložky, tak profesionálne, ako aj dobrovoľné.

O udalosti mal záchranárov informovať jeden zo skialpinistov, ktorému sa podarilo spod lavíny vyhrabať. Jeho kolegovia, žiaľ, už také šťastie nemali.

Záchranári vynaložili enormné úsilie, k miestu udalosti sa však nemohli dostať so svojou technikou. Časť preto museli zdolať na lyžiach.

Po príchode na miesto zistili, že oznamovateľ tragédie sa už na mieste nenachádza. Ako vysvitlo, ten sa pokúšal svojich kamarátov nájsť. Keď sa mu to nedarilo, vybral sa cez hrebeň na poľskú stranu Tatier do chaty na Hali Kondratowej.

Záchranári sa tak sústredili na nájdenie obetí, čo sa im napokon aj podarilo. Záchranná akcia bola ukončená v skorých ranných hodinách a ako informuje Horská záchranná služba, zúčastnilo sa jej 11 profesionálnych záchranárov HZS, traja dobrovoľní záchranári a traja psovodi HZS so psami.

Počasie na Slovensku, zvlášť na severe, prinieslo v uplynulých dňoch značné množstvo snehu. V celých Tatrách preto platí zvýšené lavínové nebezpečenstvo.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií