fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Minister Naď je znepokojený ruským raketovým útokom v blízkosti hraníc so Slovenskom

Slovenský systém protivzdušnej obrany zaznamenal útok Ruska na Zakarpatskej Ukrajine.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.5.2022 (Webnoviny.sk) – Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) je znepokojený raketovým útokom Ruskej federácie na Ukrajine, ktorý sa odohral v blízkosti hraníc so Slovenskom.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Povedal to pred stredajším rokovaním vlády. Doplnil, že slovenské systémy protivzdušnej obrany tento raketový útok zaznamenali. „Išlo o zámer zlikvidovať železnicu, ktorý sa nie úplne podaril. Vystríham ľudí, aby, pokiaľ to nie je nevyhnutné, zvážili akékoľvek cesty aj železničnými traťami na Ukrajinu,” povedal.

Naď zároveň varoval ruského ministra obrany pred presahom útokov cez slovenskú štátnu hranicu. Útok na Slovensko by znamenal aktivovanie článku 5 Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO). Ten hovorí, že akýkoľvek útok na jedného z členov NATO je považovaný za útok proti všetkým členom aliancie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ukrajinskú zakarpatskú oblasť zasiahla v utorok 3. mája ruská raketa. Ide o prvý útok raketou v tomto regióne, ktorý sa odohral približne 100 kilometrov od slovenských hraníc.

Viac k témam: Minister obrany SR, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Minister Naď je znepokojený ruským raketovým útokom v blízkosti hraníc so Slovenskom © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Máte už pre svoje deti program na letné prázdniny? Union a ŠNOP sa postarajú o zdravie, aj o zábavu!
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií