fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ministerstvo tvorí databázu 1 000 video hodín pre školy a žiakov. Tu si ju môžete pozrieť:

Počas zatvorenia škôl Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR spúšťa projekt, ktorý pomôže učiteľom a žiakom zvládnuť vzdelávanie dištančnou formou.

Máte tip? napíšte nám mailom

https://www.ucimenadialku.sk/ bude databázou krátkych video hodín pre žiakov základných škôl vzdelávať online formou. Na hodinách pracujú učitelia z celého Slovenska a postupne budú zverejňované k dispozícii všetkým žiakom, školám aj verejnosti.

„Minulý týždeň sme predstavili náš plán pre moderné školstvo. Jeden z cieľov, ktorý už dnes realizujeme, je vytvorenie digitálneho učiva, alebo databázy krátkych video hodín, ktoré pomôžu učiteľom a žiakom pri zatvorení škôl,“ uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling.

Databáza digitálneho učiva

Ambíciou projektu je vytvoriť databázu digitálneho učiva, ktoré pomôže žiakom a učiteľom pri uzatvorení škôl. Databázu vytvára ministerstvo spoločne s učiteľmi z praxe. Rezort chce Edu TV sprístupniť aj neštátnym organizáciám a učiteľom z praxe, ktorí môžu prispievať aj svojimi hodinami, ktoré môžu zasielať na edutv@minedu.sk. V databáze pribudnú aj zvukové nahrávky pre nevidiacich žiakov, hodiny v posunkovom jazyku pre nepočujúcich, ako aj hodiny v jazykoch národnostných menšín – v maďarčine, rómčine a rusínčine.

K dnešnému dňu je natočených 180 videí v predmetoch slovenský jazyk, matematika, fyzika, chémia, biológia, dejepis, geografia či občianska náuka pre 6. až 9. ročník základných škôl. Čoskoro pribudnú aj cudzie jazyky a video hodiny z 1. až 5. ročníka základných škôl, ktorých tvorbu bude zastrešovať Štátny pedagogický ústav (ŠPÚ). Ministerstvo celkovo počíta s vytvorením 1 000 video hodín. Ide o krátke hodiny, kde učitelia z celého Slovenska vysvetľujú kľúčové učivo. Video hodiny sú doplnené o pracovné listy a majú slúžiť ako pomôcka pri uzatvorení školy alebo v prípade choroby žiaka.

Prečítajte si tiež:
11 naozaj zvláštnych zvykov slávnych hviezd, ktoré vám vyrazia dych

„Touto cestou veľmi pekne ďakujem učiteľom, ktorí na hodinách v Edu TV pracovali a odviedli výbornú prácu. Zároveň ďakujem aj všetkým učiteľom, ktorí v tomto čase učia žiakov na diaľku,“ uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling

Videá z projektu Edu TV spolu s pracovnými listami nájdu učitelia a žiaci na www.ucimenadialku.sk/edutv. Okrem toho pre žiakov 1. stupňa ZŠ začala 11. novembra 2020 vysielať verejno-právna televízia RTVS v spolupráci s ŠPÚ reláciu Školský klub. Tvoriť ju bude celkovo 22 dielov.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj mindeu
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií