fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ministerstvo zdravotníctva pozvalo Dominiku Cibulkovú na výpomoc do nemocnice

Máte tip? napíšte nám mailom

Po tom, ako sa Dominika Cibulková a jej manžel dali zaočkovať, ju ministerstvo zdravotníctva pozvalo na výpomoc do nemocnice. Dominika Cibulková tvrdí, že sa očkovať dala omylom, keď sa iba informatívne opýtala, či sa môže dať zaočkovať a vraj vyplnila miesto v poradovníku.

Ministerstvo zdravotníctva odmieta uprednostňovanie osôb

Ministerstvo zdravotníctva vydalo stanovisko, v ktorom odmietajú uprednostňovanie osôb mimo oficiálnych zoznamov a priorít očkovacej stratégie. ,,Považujeme to za absolútnu neúctu voči všetkým zdravotníkom, ktorí už mesiace bojujú v prvej línii. Opakovane vyzývame všetky nemocnice, ktorým boli zabezpečené vakcíny proti COVID-19, aby dodržiavali určené postupy a pravidlá očkovania,” informuje ministerstvo zdravotníctva.

Nemocnice majú jasný postup

Nemocnice dostali niekoľko dokumentov, v ktorých je jasne definovaný nielen postup pri evidencii, skladovaní a podávaní vakcín, ale aj presnejšie stanovuje okruh osôb, ktoré majú byť v tejto fáze očkované ako prvé, a to bez výnimiek. ,,S nemocnicami budeme preverovať, či nedošlo alebo nedochádza k ďalším porušeniam postupov a pravidiel očkovania. Ak zistíme pochybenia, budeme žiadať vyvodenie zodpovednosti, vrátane finančných sankcií pre manažment nemocnice.

V prípade neoprávneného očkovania v Univerzitnej nemocnici v Bratislave išlo o individuálne zlyhanie, ako dnes uviedla Univerzitná nemocnica Bratislava Kramáre. Vedenie nemocnice rozhodlo, že pracovník, ktorý do oficiálnych zoznamov zdravotníkov doplnil osoby mimo poradia, už nebude pracovať vo vakcinačnom centre, ani sa nijakým spôsobom nebude podieľať na vakcinácii. Vítame, že sa pani Cibulková dodatočne vyjadrila, že chce pomôcť v osvetovej kampani. V tejto chvíli by najlepšou formou kampane bola dobrovoľná práca v nemocniciach a následné informovanie o vážnosti ochorenia COVID-19 a dôležitosti očkovania,” uzatvára ministerstvo. 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj facebook
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií