fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zdravotníci sú pobúrení! Stále nedostali peniaze za prvé kolo celoplošného testovania

Prvé kolo celoplošného testovania sa uskutočnilo 31. októbra a 1. novembra.

Máte tip? napíšte nám mailom

Zdravotníci stále čakajú na vyplatenie odmien za celoplošné testovanie, ktoré sa uskutočnilo 31. októbra a 1. novembra. Do redakcie sa nám ozvalo viacero zdravotníkov, ktorí čakajú na vyplatenie odmien. Podľa zmluvy, ktorú podpisovali pri výkone na celoplošnom testovaní, nie je jasné, kedy bude odmena vyplatená.

Odmena mala byť splatná po dokončení a odovzdaní práce

Článok IV. v zmluve, ktorú dostali zdravotníci, hovorí o výške odmeny a aj o tom, že odmena je splatná po dokončení a odovzdaní práce na základe riadne vyplnených a odovzdaných pracovných výkazov. Tie však zdravotníci vyplnili a odovzdali ihneď po výkone testovania, teda ešte 1. novembra.

IMG
zdroj: klocher.sk

,,Najprv som si myslela, že som vyplnila zle údaje, keďže mi peniaze stále neprišli. Potom som sa snažila kontaktovať aj Ústrednú vojenskú nemocnicu v Ružomberku, ktorá je v zmluve uvedená. Snažila som sa dovolať na viacero čísiel, avšak bezvýsledne. Mysleli sme si, že peniaze dostaneme ešte pred Vianocami, teraz však normálne pochybujem, či ich vôbec dostaneme. Je to trápne dožadovať sa peňazí,” opísala nespokojná zdravotníčka Janka.

Prečítajte si tiež:
COVID-19: Pribudlo 40 pozitívnych ľudí, najviac v týchto okresoch

Ďalší zdravotník z Bratislavy, ktorý sa zúčastnil testovania, povedal: ,,Presne vieme, za čo nás všetci majú. Nešli sme kvôli ich päťsto eurám, ale aby sme pomohli. A keď niečo sľúbili, majú to poslať normálne. A nie ešte aby sme sa my dožadovali peňazí ako poslední chudáci. Môžete sa hanbiť!“

Zdravotníci dúfali, že peniaze dostanú do Vianoc. ,,Čo sa dá na to povedať? Myslela som si, že kúpim za peniaze z testovania darčeky. Som zvedavá, či ich vôbec pošlú,“ povedala zdravotná sestra zo Žiliny.

Peniaze dostanú do konca roka

Stanovisko zaslalo aj Nadrezortné komunikačné centrum, ktoré uviedlo, že odmeny budú zdravotníkom vyplatené do konca roka 2020.

,,Predpokladaný termín vyplatenia finančnej odmeny je do konca roka 2020 prevodom na účet. Sumarizovanie, posúdenie všetkých zmlúv a celý proces odmeňovania pre taký vysoký počet zdravotníkov je veľmi časovo a personálne náročný. Ďakujeme zdravotníkom za ich pochopenie,”  informovala Mária Chasníková z Nadrezortného komunikačného centra.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií