fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Monika Jankovská začala spolupracovať. Padlo prvé meno exministra

Monika Jankovská strávila naposledy na prokuratúre niekoľko hodín. Dodnes však nebolo známe, o čom vypovedala.

Máte tip? napíšte nám mailom

Dva nezávislé zdroje potvrdili pre Topky.sk, že vo svojej výpovedi sa zamerala na exministra životného prostredia Petra Žigu. Jej výpoveď nie je zaznamenávaná ako operatívna, ale formou trestného oznámenia. Urobila tak preto, aby jej výpoveď prokurátor nezamietol pod koberec.

Peter Žiga pre Topky.sk povedal, že vôbec nevie, o čo ide a ak bude treba, príde na políciu a bude vypovedať. Podľa neho je škoda sa k tomu aj vyjadrovať a na políciu zatiaľ predvolaný nebol, vraj nemá žiadnu vedomosť o tom, že by mala Jankovská dôvod na neho podávať trestné oznámenie.

Petra Žiga kandidoval za Smer – SD, kde získal v posledných voľbách 28 386 preferenčných hlasov. Momentálne je členom strany HLAS, ktorej je predsedom Peter Pellegrini.

Prerušila hladovku

Monika Jankovská, ktorá vyhlásila ešte v septembri hadovku, ju musela po dvadsiatich dňoch vo väzbe ukončiť, pretože jej stav sa tak zhoršil, že skončila na infúziách. Jankovská bola vraj v tak zlom stave, že nedokázala ani chodiť.

Vo väzbe je od marca

Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici ešte v auguste rozhodoval o bývalej štátnej tajomníčke Monike Jankovskej a aj o sudkyni Denise Cvikovej. Obe totiž požiadali o prepustenie z väzby. Vo väzbe sú stíhané od 11. marca po tom, čo príslušníci Národnej kriminálnej agentúry v putách vyviedli Moniku Jankovskú z jej bytu.

Prečítajte si tiež:
Internáty Univerzity Komenského prechádzajú do červenej fázy. Čo to znamená pre študentov?
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj topky
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií