fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Internáty Univerzity Komenského prechádzajú do červenej fázy. Čo to znamená pre študentov?

Vo štvrtok 24. septembra zasadal Permanentný krízový štáb Univerzity Komenského a vzhľadom na vývoj epidemiologickej situácie v Bratislave, ako aj na internátoch Vysokoškolské mesto Ľ. Štúra – Mlyny a Vysokoškolského internátu Družba, rozhodol, že oba komplexy prechádzajú s okamžitou platnosťou do červenej fázy.

Máte tip? napíšte nám mailom

Ubytovaní môžu aj naďalej bývať na internátoch a stravovať sa v jedálňach. Okrem doteraz platných bezpečnostných a hygienických opatrení však bolo potrebné prijať aj opatrenia, ktoré minimalizujú sociálne kontakty študentov.

Zákaz návštev

Dnešným dňom tak platí zákaz návštev ubytovaných medzi ubytovacími blokmi, počet osôb prítomných v izbe nesmie prekročiť ubytovaciu kapacitu izby a kapacita študovní je znížená na polovicu pôvodného počtu.

Úplný zákaz zhromažďovania a združovania osôb v interiéri

Zároveň platí úplný zákaz zhromažďovania a združovania osôb v interiéri aj exteriéri areálu internátov a dodržiavanie nočného pokoja od 22.00 hod. do 7.00 hod.

,,Ubytovaným dôrazne neodporúčame návštevy medzi jednotlivými izbami a v prípade ďalšieho zhoršenia situácie návštevy medzi izbami úplne zakážeme. Hygienické a bezpečnostné opatrenia, ktoré na internátoch platia už niekoľko mesiacov, niektorí ubytovaní podceňujú a svojím nezodpovedným správaním, najmä nedisciplinovaným zhromažďovaním sa vo večerných hodinách, ohrozujú zdravie seba a iných. V prípade nedodržania nariadení hrozí ubytovaným pokuta vo výške 79 eur. V prípade opakovaného porušenia nariadení budú z internátov vylúčení ,” píšu na webovej stránke.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj uniba
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií