Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Motorkár so zbraňou v ruke prepadol banku v Trnave, polícia spustila pátranie (foto)

Polícia rieši vec v súvislosti so zločinom lúpeže, za ktorý môže páchateľovi, v prípade dokázania viny, hroziť 7 až 12-ročný pobyt vo väzení.

23.8.2022 (Webnoviny.sk) – Trnavskí kriminalisti vyšetrujú lúpežné prepadnutie miestnej banky. Za bieleho dňa a priamo pod kamerami nákupného centra muž vošiel do pobočky a žiadal od pracovníčky finančnú hotovosť. O udalosti informuje na sociálnej sieti trnavská krajská polícia.

Vyrušil ho náhodný zákazník

V sobotu 13. augusta o 12:37 hod. prišiel neznámy maskovaný muž do priestorov banky v nákupnom centre na Veternej ulici v Trnave. V tom čase sa v nej nachádzala jedna pracovníčka, ku ktorej pristúpil a so zbraňou v ruke od nej žiadal peniaze.

„Zamestnankyňa mu v strachu o svoj život hotovosť vydala. Vtedy prišiel na pobočku náhodný zákazník, čo lupiča vyrušilo, a preto rýchlo vložil peniaze aj zbraň do prineseného ruksaku a odišiel preč,“ opísala udalosť polícia, podľa ktorej mal mať lupič približne 40 rokov, bol vyššej postavy a rozprával plynule po slovensky.

Polícia spustila pátranie

Na sebe mal lupič oblečenú motorkársku kombinézu a výraznú helmu. So sebou mal aj bledý ruksak. Policajti sa ihneď začali prípadom intenzívne zaoberať a po podozrivom mužovi pátrať. Vec polícia rieši v súvislosti so zločinom lúpeže, za ktorý môže páchateľovi v prípade dokázania viny, hroziť 7 až 12-ročný pobyt vo väzení.

„Ak ste muža spoznali, je vám známe jeho oblečenie, alebo ste v tom čase niečo podozrivé v okolí miesta činu videli, bezodkladne zavolajte na bezplatné policajné číslo 158, alebo nám napíšte súkromnú správu na FB Polícia SR – Trnavský kraj,“ píše na záver statusu polícia.

Viac k témam: Banková lúpež, Lúpežné prepadnutie, Lupič, Motorkár
Zdroj: Webnoviny.sk – Motorkár so zbraňou v ruke prepadol banku v Trnave, polícia spustila pátranie (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií