Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Muža znásilnili dvaja chlapi, polícia mu neverila. Chcel zomrieť.

„Keď som sa zložil pri telefonáte s mamou a povedal jej, že chcem umrieť, myslel som to úprimne. Nechcel som s tým žiť,“ prezradil Sam Thompson, ktorý bol v ten večer spolu so svojím dievčaťom v Manchesteri. Keď sa od nej odlúčil, znásilnili ho dvaja chlapi. Zanechalo to v ňom obrovskú traumu a premýšľal nad samovraždou. 

Sam Thompson si jednej noci v roku 2016 prešiel peklom. Znásilnili ho dvaja chlapi. Namiesto toho, aby sa dočkal porozumenia zo strany polície, začali sa pýtať na jeho sexuálnu orientáciu. Nahlásenie zločinu tak celú situáciu iba skomplikovalo.

„Spýtali sa ma na orientáciu, či som niekedy podviedol priateľku a či som niekedy mal sex s mužom,“ prezradil Sam.

To všetko v Samovi zanechalo pocit, že polícia mu neverí. Nerozumel, v čom by to bolo odlišné, keby bol, alebo nebol gay.

Podľa jeho slov, ľudia si mužské znásilnenie automaticky spoja s homosexualitou. „Myslím, že je to istá stigma, ktorá sa týka aj mužov. Hovoríme, nemôžeš byť dostatočne mužný, pokiaľ nevrátiš útok späť,“ poznamenal Sam. To, čo definuje mužov ako mužov, je ovplyvnené reakciou na útok alebo na krivdu, ktorú prežili, tvrdí Sam. Z traumy sa spamätával v nemocnici Svätej Mary v Manchesteri.

zdroj: babycenter.com

O sexuálnom obťažovaní mužov sa veľmi nehovorí

Odhaduje sa, že polícia netuší až o 90 percentách mužského sexuálneho obťažovania, pretože ho nikto nenahlási. Sexuálne obťažovanie sa však netýka iba žien. Doktorka Catherine Whiteová prezradila, že nemocnica Svätej Mary napriek tomu zaznamenala 33-percentný nárast v počte priznaných prípadov. „Som optimista, preto o tom nepremýšľam ako o náraste sexuálneho zneužívania. Myslím si, že ide skôr o nárast sebavedomia obetí a ich schopnosť vystúpiť z anonymity a priznať to,“ dodala Whiteová.

Manchesterská polícia dodala, že zo Samovho prípadu sa veľa naučili. Snáď už nebude ďalšia obeť podobného znásilnenia premýšľať nad samovraždou. Slovenské štatistiky Ministerstva vnútra dokazujú, že z jednotlivých prípadov znásilnení by sa mala poučiť aj naša polícia. V priebehu roku 2019 došlo k 85 prípadom znásilnenia, z čoho objasnených bolo iba 51.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií