fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Múzeum SNP a Vojenský historický ústav spoja sily, budú spolupracovať vo viacerých oblastiach

Dohoda podporí rozvoj oboch inštitúcií a v konečnom dôsledku bude prínosom aj pre návštevníkov múzeí.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.5.2022 (Webnoviny.sk) – Múzeum Slovenského národného povstania (SNP) a Vojenský historický ústav (VHÚ) budú spolupracovať vo vedecko-výskumnej činnosti aj archívnej, múzejnej, či vzdelávacej oblasti. Vyplýva to z dohody, ktorú podpísal riaditeľ VHÚ Miloslav Čaplovič a riaditeľ Múzea SNP Marian Uhrin. Informovalo o tom VHÚ na svojej internetovej stránke.

Dohoda podporí rozvoj oboch inštitúcií a v konečnom dôsledku bude prínosom aj pre návštevníkov múzeí. Inštitúcie tiež vytvorili projekt Poďte s nami po stopách vojenskej histórie, ktorý prepojí všetky stále múzejné expozície. Návštevníci sa budú môcť zoznámiť s vojenskou históriou Slovenska od rokov 1848/49 až po nedávnu minulosť.

Zdroj: Webnoviny.sk – Múzeum SNP a Vojenský historický ústav spoja sily, budú spolupracovať vo viacerých oblastiach © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií