fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na jesenné župné a komunálne voľby štát vyčlenil 18 miliónov eur

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár vyhlásil voľby do orgánov samosprávy obcí súčasne s voľbami do orgánov samosprávnych krajov na sobotu 29. októbra.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.6.2022 (Webnoviny.sk) – Na zabezpečenie jesenných spojených volieb do orgánov miest a obcí a samosprávnych krajov vyčlenil štát 18 miliónov eur. Vyplýva to z Harmonogramu organizačno-technického zabezpečenia volieb do orgánov samosprávy obcí a volieb do orgánov samosprávnych krajov v roku 2022, ktorý dnes schválila vláda.

Konkrétne je čiastka 14 707 888 eur vyčlenená v rámci rozpočtu rezortu vnútra a ďalšie 3 349 500 eur v rozpočte Štatistického úradu SR.

Finančné prostriedky Ministerstva vnútra SR budú použité najmä na zabezpečenie úhrady náhrady mzdy členom volebných komisií a odmien členom a zapisovateľom okresných volebných komisií, obvodných volebných komisií, miestnych volebných komisií a okrskových volebných komisií, úhrady tlače hlasovacích lístkov, metodických a informačných materiálov a volebných tlačív, na zabezpečenie činnosti volebných komisií, na vybavenie volebných
miestností, na ochranu verejného poriadku v deň konania volieb, na výdavky spojené s prevádzkou a nevyhnutnou úpravou volebných miestností a na elektronické komunikačné spojenie volebných komisií (hovorné) formou úhrady nezúčtovateľného výdavku vo výške piatich eur pre každú miestnu volebnú komisiu a každú okrskovú volebnú komisiu,” uvádza sa v dokumente.

Prečítajte si tiež:
Bezpečnostné prostredie Slovenska zažíva najväčšiu zmenu za posledných 30 rokov, uviedla Čaputová

Finančné prostriedky určené pre Štatistický úrad SR podľa materiálu zahŕňajú výdavky
na spracovanie výsledkov volieb.

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár vyhlásil voľby do orgánov samosprávy obcí súčasne s voľbami do orgánov samosprávnych krajov na sobotu 29. októbra.

Viac k témam: Komunálne voľby, Krajské voľby, Rozpočet
Zdroj: Webnoviny.sk – Na jesenné župné a komunálne voľby štát vyčlenil 18 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií