fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Sliači spoja jesenné voľby s referendom, chcú tak zabrániť umiestneniu americkej vojenskej základne na letisku

O post sliačskeho primátora sa uchádza šesť kandidátov, štyri z nich sú ženy a dvaja muži.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.9.2022 (Webnoviny.sk) – Referendum so záväzným odporúčaním pre mestské zastupiteľstvo Sliača k zabráneniu umiestnenia vojenskej základne Spojených štátov amerických na území letiska Sliač a v jeho okolí sa uskutoční zároveň s jesennými voľbami.

Obyvatelia mesta Sliač, ktorí majú v obci trvalý pobyt a najneskôr v deň konania miestneho referenda dovŕšia 18 rokov, tak okrem výberu primátora, mestských poslancov, župana a krajských poslancov, budú môcť zodpovedať aj referendovú otázku.

„Súhlasím s tým, aby mestské zastupiteľstvo mesta Sliač podniklo všetky zákonné opatrenia k tomu, aby zabránilo umiestneniu vojenskej základne Spojených štátov amerických v akejkoľvek forme na území letiska Sliač a v jeho okolí?,“ znie otázka zverejnená na stránke mesta, na ktorú môžu oprávnení obyvatelia 29. októbra od 7:00 do 22:00 v miestnom referende odpovedať áno alebo nie.

Voľby na Sliači

O post sliačskeho primátora sa uchádzajú šiesti kandidáti, všetci nezávislí. Vyplýva to zo zoznamu zaregistrovaných kandidátov zverejneného mestskou volebnou komisiou, ktorá zároveň zaregistrovala 26 kandidátov na poslancov mestského zastupiteľstva, z ktorých si v troch volebných okrskoch zvolia občania 11 poslancov.

Prečítajte si tiež:
Matovič o svojom odstúpení neuvažuje, ale má iné riešenie koaličnej krízy

Opakovane má o kreslo primátorky záujem súčasná primátorka Ľubica Balgová. Primátorkou majú záujem byť zvolené aj ďalšie tri ženy – živnostníčka Katarína Blašková, dôchodkyňa Jarmila Gallová a koordinátorka ochrany detí pred násilím Renáta Šmigová. Na primátorský post kandidujú aj dvaja muži – živnostník Ondrej Láskavý a technicko-obchodný manažér Jozef Žabka.

Viac k témam: Komunálne voľby, Referendum, Vojenská základňa, Župné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Sliači spoja jesenné voľby s referendom, chcú tak zabrániť umiestneniu americkej vojenskej základne na letisku © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií