fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Slovensko dorazí viac vojakov NATO, malo by to odstrašiť Rusov od prípadného útoku

Parlament schválil zvýšenie počtu vojakov NATO na území Slovenska.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.5.2022 (Webnoviny.sk) – Na Slovensku bude nakoniec pôsobiť do tritisíc vojakov Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO). Počet vojakov NATO, ktorí prídu na Slovensko v rámci takzvanej predsunutej prítomnosti, sa navýšil z 2100 na 3000.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Vyplýva to z aktualizácie súhlasu s prítomnosťou zahraničných ozbrojených síl členských krajín NATO na území Slovenskej republiky, ktorú v stredu odobril parlament.

Pôvodný počet 600 príslušníkov Ozbrojených síl Českej republiky sa zvýši na 700 vojakov. O 500 vojakov viac by malo prísť z Nemecka, celkovo by ich na Slovensku malo pôsobiť 1 200. Zvýši sa aj počet amerických vojakov na 600 a slovinských vojakov na 200. V rámci predsunutej prítomnosti NATO by na Slovensku tiež malo byť 200 vojakov z Holandska a 100 vojakov z Poľska.

„Navýšením celkového počtu príslušníkov vybraných ozbrojených síl sa zvýši efektivita príspevkov daných krajín do mnohonárodnej bojovej skupiny, a tým aj obranyschopnosť a bezpečnosť Slovenskej republiky a jej obyvateľstva. Spôsobilosti zahraničných ozbrojených síl doplnia schopnosti a kapacity Ozbrojených síl SR a prispejú k zvýšeniu úrovne odstrašenia od prípadného ozbrojeného útoku,“ informoval rezort obrany.

Prečítajte si tiež:
V nitrianskom domove dôchodcov vypukol požiar, evakuovať museli 44 ľudí a pár sa zranilo (foto)

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojaci NATO
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Slovensko dorazí viac vojakov NATO, malo by to odstrašiť Rusov od prípadného útoku © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií