fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Slovensku minulý rok zaznamenali desiatky vrážd, najmenej z nich sa stalo v Banskobystrickom kraji

V porovnaní s rokom 2020 sa počet zaznamenaných vrážd znížil o osem.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.6.2022 (Webnoviny.sk) – Na Slovensku zaznamenali minulý rok 55 vrážd, pričom objasniť sa podarilo 42. Na sociálnej sieti o tom informuje Policajný zbor SR. Ako ďalej uvádza, v porovnaní s rokom 2020 sa počet zaznamenaných vrážd znížil o osem.

Dôvodom pre 21 vrážd boli podľa polície v roku 2021 osobné vzťahy a 18 vrážd bolo spáchaných v afekte. Policajti tiež zaznamenali 14 úkladných vrážd, jednu lúpežnú vraždu a jednu vraždu pre podnikateľské aktivity obete.

Najviac vrážd sa stalo v Bratislavskom kraji, konkrétne 12, z toho štyri ostali neobjasnené. Najmenej vrážd sa stalo v Banskobystrickom kraji, konkrétne dve, obe objasnené,” uviedla polícia. Dodala, že všetky prípady vrážd boli objasnené aj v Žilinskom a Trenčianskom kraji.

Viac k témam: Úkladná vražda, vraždy
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Slovensku minulý rok zaznamenali desiatky vrážd, najmenej z nich sa stalo v Banskobystrickom kraji © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií