fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Slovensku pribudlo 18 pozitívne testovaných ľudí

Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 18 pozitívne testovaných ľudí formou RT-PCR testov a 9 pozitívne testovaných antigénnymi testami. Včera bolo ukončených 4 697 RT-PCR vyšetrení a 5 253 antigénnych testov.

Máte tip? napíšte nám mailom

Najviac pozitívne testovaných RT-PCR testami bolo v Bratislavskom kraji (4), Košickom (4), nasledujú Žilinský (3), Banskobystrický (2), Nitriansky (2), Prešovský (1), Trenčiansky (1) a Trnavský (1). Je medzi nimi 6 mužov a 12 žien. Celkový počet pozitívne testovaných mužov je 187 161 a žien 204 810.

V nemocniciach je hospitalizovaných 105 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 57 ľudí. Na JIS je 7 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 8 osôb.

Počet potvrdených obetí na pľúcnu formu COVID-19 vzrástol o jednu osobu. Celkový počet úmrtí “na Covid” je 12 523 a celkový počet úmrtí “s Covidom” je 2 453.

Celkový počet ukončených laboratórnych PCR testov doteraz je 3 029 733, pričom takto bolo pozitívne testovaných 391 971 osôb. Celkový počet vykonaných Ag testov doteraz je 37 305 696, z čoho bolo pozitívne testovaných 387 135 osôb.

Celkový počet neaktívnych prípadov je 717 327. Ide o osoby, ktoré prekonali ochorenie COVID-19 či už s klinickým obrazom alebo bezpríznakovo a od zistenia pozitívneho testu uplynuli 2 až 4 týždne u ambulantne liečených pacientov a 6 týždňov u hospitalizovaných pacientov. Všetky krajiny sveta prešli vzhľadom na obrovské počty pozitívnych prípadov a chorých osôb na vykazovanie neaktívnych prípadov, nakoľko zisťovanie pretrvávania zdravotných ťažkostí u takéhoto množstva postihnutých osôb nie je reálne možné.

Prečítajte si tiež:
Od dnes sa spúšťa ďalšia fáza uvoľňovania opatrení. Nové podmienky na hraniciach aj v reštauráciách

Upozornenie:

Údaje o Ag testoch a vakcináciách sú priebežne aktualizované. Z tohto dôvodu sa počet Ag testov a zaočkovaných osôb za predchádzajúci deň nemusí zhodovať s rozdielom hodnôt od posledného publikovaného počtu.

Viac informácií na www.korona.gov.sk.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj MZSR
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií