fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zachráni planétu? Najbohatší človek na svete daruje miliardy dolárov na klímu

Najbohatší človek na svete sa rozhodol, že svoje milióny investuje do boja proti klimatickým zmenám. Bude to stačiť? 

Máte tip? napíšte nám mailom

Téma klimatických zmien je dnes najdiskutovanejšou témou všetkých čias. Dôvodom sú najmä také zmeny počasia, ktoré spôsobujú straty na životoch, alebo ničia prírodu. Nie je to tak dávno, čo celý svet prispieval na zbierku Austrálii, ktorú trápili rozsiahle požiare a následne povodne. Práve tu sme boli svedkami toho, ako sa zmena klímy zahrávala s prírodou. Rozsiahle a dlhotrvajúce sucho poskytlo ohňu zázemie, vďaka ktorému sa mohol bezproblémovo šíriť. Oheň zdevastoval obrovské územie Austrálie, zabil desiatky ľudí a milióny zvierat.

Daruje milióny dolárov

Proti klimatickým zmenám sa však rozhodol bojovať aj Jeff Bezos, najbohatší človek na svete. Šéf spoločnosti Amazon prisľúbil, že daruje miliardy dolárov na klímu, ktoré by mohli pomôcť vedcom, ale aj rôznym aktivistom.

“Chcem sa podieľať na rozširovaní známych spôsobov a skúmaní nových ciest boja proti zničujúcim následkom klimatických zmien,uviedol 56-ročný Bezos.

Darované miliardy dolárov na klímu určite neohrozia podnikateľov rozpočet. Hodnota jeho majetku sa pohybuje na hranici 130 miliónov dolárov a darované peniaze predstavujú len 8 percent z jeho bohatstva.

Zachráni planétu?

Na boj proti klimatickým zmenám prispelo už niekoľko slávnych a bohatých hercov, spevákov, ale aj multimilionárov. Zvláštnosťou je fakt, že Jeff Bezos určite nepatrí k tým ľuďom, ktorí aj napriek svojmu bohatstvu pravidelne podporujú rôzne organizácie či charity.

Jeho najväčším darom boli dve miliardy dolárov, ktoré v septembri 2018 venoval na pomoc rodinám bez domova a na financovanie škôl. Kritizovaný je tiež preto, že nepodpísal výzvu Giving Pledge, na základe ktorej superbohatí ľudia sľubujú, že sa počas života vzdajú polovice svojho majetku v prospech charity.

Najbohatší človek na svete je motivovaný a podľa jeho vlastných slov aj odhodlaný zachrániť planétu a prispieť na klímu.

“Dokážeme zachrániť Zem. Bude si to však vyžadovať spoločné úsilie veľkých spoločností, malých firiem, vlád, svetových organizácií a jednotlivcov. Zem je jedinou vecou, o ktorú sa delíme všetci. Chráňme ju preto spoločne,” uviedol Bezos vo vyhlásení.

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Interesting Engineering

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií