fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najkomplikovanejšiou transplantáciou tváre si prešiel tento hasič. Takto to vyzeralo!

Máte tip? napíšte nám mailom

Ak máte slabý žalúdok a nepáčia sa vám silné zábery, radšej sa tomuto článku vyhnite. Nasledujúcemu videu písal scenár sám život. Mladý hasič si pri výkone svojho povolania prešiel peklom, ktoré mu zohavilo tvár.

Po nehode mu stovky lekárov pomohlo, a v New Yorku si prežil transplantáciou tváre. Vlastnú zohavenú kožu mu nahradili za kožu už zosnulého muža.

Táto náročná transplantácia sa uskutočnila v New Yorku. V roku 2001 hasič Patrick Hardison uviazol v horiacej budove v Mississippi. Po tejto udalosti absolvoval viac ako 70 operácii, ale doktori mu nevedeli vrátiť viečka a ďalšie kontúry tváre. 14 augusta 2015 asistovalo asi 100 ľudí na 26 hodinovej operácii, počas ktorej mu mali nahradiť jeho poškodenú tvár. Lekári darcovi odstránili viečka, žily, čelo, vrátane niektorých kostí i svalov. Darcom sa stal David Rodebaught, ktorý zomrel pri nehode. Každá žila a nerv boli pripojené k novej tvári, rovnako ako svaly, ktoré riadia žmurkanie.

Celu túto komplikovanú transplántaciu viedol dr. Eduardo Rodrigéz. Bola to jeho druhá transplantácia tváre.

Pozrite si video

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií