fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najvyšší súd o odvolaní „travičky zo Šiah“ ešte nerozhodol, pojednávanie odročili na začiatok novembra

Teréziu G. Špecializovaný trestný súd neprávoplatne odsúdil na 25 rokov väzenia.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.10.2022 (Webnoviny.sk) – Najvyšší súd SR v utorok nerozhodol o odvolaní dôchodkyne Terézie G. zo Šiah, ktorú Špecializovaný trestný súd v Pezinku v septembri 2021 neprávoplatne odsúdil na trest 25 rokov väzenia za pokusy o vraždy, ako aj podvody.

Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa súdu Alexandra Važanová, utorkové verejné zasadnutie bolo odročené na 8. novembra.

Podľa orgánov činných v trestnom konaní si obžalovaná dôchodkyňa od viacerých osôb v období rokov 2010 až 2015 požičiavala peniaze.

Keď Jana K., Zdenka U. a Klaudia Š. žiadali financie naspäť, Terézia G. sa ich pokúsila otráviť látkou atropín, ktorú primiešala do nápojov. Ženy následne skončili v nemocnici.

Obžalovaná, ktorá proti rozsudku prvostupňového súdu podala odvolanie, počas procesu vinu popierala. Tvrdila, že poškodené sa voči nej spikli.

Viac k témam: atropín, Krimi, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyšší súd o odvolaní „travičky zo Šiah“ ešte nerozhodol, pojednávanie odročili na začiatok novembra © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií