Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

NAKA obvinila muža pre nevýhodné zmluvy v ministerstve hospodárstva, štátu vznikla vysoká škoda

Štátu podľa polície vznikla škoda prevyšujúca 8,5 milióna eur.

16.9.2022 (Webnoviny.sk) – Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry vydal v pondelok 12. septembra uznesenie o vznesení obvinenia voči osobe A. U. pre obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku v súbehu so zločinom machinácie pri verejnom obstarávaní a verenej dražbe. Mal sa ich dopustiť ako vedúci pracovník Ministerstva hospodárstva SR.

Ako informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová, skutok sa týka zmluvných vzťahov Ministerstva hospodárstva SR a obchodných spoločností z obdobia rokov 2013 až 2017, ktoré boli uzavreté v rozpore s osobitnými zákonmi, v dôsledku čoho štátu vznikla škoda prevyšujúca 8,5 milióna eur.

„Obvinený je stíhaný na slobode, vyšetrovanie aktívne pokračuje pod dozorom prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry, povedala hovorkyňa. Dodala, že nateraz nie je možné poskytnúť ďalšie informácie, aby nedošlo k ohrozeniu účelu trestného konania.

Viac k témam: Obvinenie
Zdroj: Webnoviny.sk – NAKA obvinila muža pre nevýhodné zmluvy v ministerstve hospodárstva, štátu vznikla vysoká škoda © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií