fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Naše záchranné zložky musia udržať krok s dobou. Nemôžeme zaostávať v používaní moderných technológií, tvrdí Mikulec

Páchatelia trestných činov podľa ministra vnútra vymýšľajú stále nové a nové spôsoby podvodov.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.9.2022 (Webnoviny.sk) – V bezpečnostnej oblasti je podľa ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) potrebné neustále držať krok s dobou. Uviedol to v pondelok pri príležitosti začiatku 22. ročníka veľtrhu zabezpečovacej, požiarnej techniky a informačnej bezpečnosti Security Bratislava.

Kyberútoky a hoaxy

„Na to, aby sme dokázali zabezpečiť v našom štáte bezpečnosť a občanom adekvátnu ochranu ich života, zdravia a majetku, naše záchranné zložky ani polícia nemôžu zaostávať v používaní technológií. Snažíme sa modernizovať svoje vybavenie,” povedal minister.

Doplnil, že aktuálne viac ako inokedy čelíme rôznym druhom kybernetických útokov, elektronickým formám vydierania alebo hoaxom, pričom páchatelia trestných činov vymýšľajú stále nové a nové spôsoby podvodov.

Nová pokroková technika

Veľtrh v dňoch 12. až 14. septembra v Kongresovom centre hotela Sorea Regia v Bratislave predstaví napríklad techniku na forenznú videoanalýzu na báze tzv. neurónových sietí, antidronový detekčný systém určený pre zásahy Policajného zboru, ale tiež zvukový monitoring – nový prvok v oblasti bezpečnosti miest a obcí, nový typ policajného radaru, hasiaci systém na hasenie elektromobilov alebo systém na teplotný monitoring objektov.

Prečítajte si tiež:
Materská skupina VÚB Intesa Sanpaolo poskytla Slovensku 200-tisíc eur na potravinovú a psychologickú pomoc

Viac k témam: Bezpečnosť, Civilná ochrana, Hoaxy, Kybernetické útoky, Modernizácia, podvody
Zdroj: Webnoviny.sk – Naše záchranné zložky musia udržať krok s dobou. Nemôžeme zaostávať v používaní moderných technológií, tvrdí Mikulec © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií