fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Navaľného spojenec vyzýva Rusov na protestnú akciu a podpálenie vojenských komisariátov, sľubuje im aj pomoc

Spravil tak po tom, ako ruský vodca Vladimir Putin ohlásil čiastočnú mobilizáciu v súvislosti s vojnou na Ukrajine.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.9.2022 (Webnoviny.sk) – Spolupracovník uväzneného lídra ruskej opozície Alexeja Navaľného Ivan Ždanov vyzval Rusov, aby išli na pouličné zhromaždenia a na znak protestu podpálili vojenské komisariáty. Učinil tak po tom, ako ruský vodca Vladimir Putin ohlásil čiastočnú mobilizáciu v súvislosti s vojnou na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na nezávislú ruskú spravodajskú stránku Meduza sídliacu v Lotyšsku.

„Náš tím podporí akúkoľvek formu protestu proti tomuto. Ak utečiete pred povolávacím rozkazom, je to v poriadku, podporujeme vás a sme pripravení poskytnúť informačnú a právnu pomoc. Ak pôjdete na protest, podporíme ho a sme pripravení poskytnúť potrebnú koordinačnú pomoc,“ povedal Ždanov.

Navaľného tím tiež schvaľuje podpálenie vojenských výborov ruskými občanmi na znak protestu. Tvrdí, že i v takýchto prípadoch majú protestujúci prisľúbenú pomoc.

Šéf Kremľa Putin v stredu skoro ráno v prejave oznámil čiastočnú mobilizáciu. Minister obrany Sergej Šojgu povedal, že v Rusku bude mobilizovaných 300-tisíc záložníkov. Prakticky okamžite po Putinovom prejave sa začali rýchlym tempom vypredávať letenky preč z Ruska.

Prečítajte si tiež:
Vo Francúzsku sa koná druhé kolo volieb. Macronova koalícia by chcela väčšinu, no o kreslá bojuje i Mélenchon

Viac k témam: Mobilizácia, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Navaľného spojenec vyzýva Rusov na protestnú akciu a podpálenie vojenských komisariátov, sľubuje im aj pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií