Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Netradičná domáca úloha upútala celý svet

Čo by ste povedali na to, keby Vám dal učiteľ dobrovoľnú domácu úlohu na leto?

V Taliansku sa začali letné prázdniny už v polovici júna a žiaci strednej školy dostali nezvyčajnú úlohu. Učiteľ Cesare Cata zvolil odlišný prístup od ostatných, a tým zaujal celý svet.

Študenti dostali 15 úloh, ktoré im odporúča počas prázdnin vyskúšať. Okrem prechádzky pri mori a premýšľaní o veciach, ktoré v živote milujú, im odporučil aj tancovať, len tak, kdekoľvek a kedykoľvek.„Aspoň raz vstaňte skôr a choďte si pozrieť východ slnka,“ napísal učiteľ ďalší bod do zoznamu.

Netradičná úloha
Netradičná úloha

„Čím viac vieš povedať, tým viac dokážeš myslieť. Čím viac myslíš, tým si slobodnejší,“  tvrdí učiteľ. Navádza ich na to, aby v lete premýšľali o tom, čo sa za posledný rok naučili.

Tento inšpirujúci učiteľ, spolu s jeho domácou úlohou, sú už známy po celom svete. Vďaka rýchlemu šíreniu po internete, si táto téma už vyžiadala zopár reakcii. Niet divu, že zväčša pozitívnych. „Toto je domáca úloha na celý život, nie na leto,“  napísala jedna užívateľka na sociálnej sieti. Ďalšia si zase priala mať tak skvelého učiteľa, ktorý podporuje zamýšľanie sa a rozjímanie.

Tak čo?! Aj Vy by ste chceli mať takéhoto učiteľa? Za seba hovorím jednoznačné ÁNO!

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií