fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Neuveriteľný príbeh o tom, ako dievčatko zachránilo svojho malého bračeka. Pomohol „zázrak“

Máte tip? napíšte nám mailom

Tessie je sladké 6-ročné dievčatko, ktoré započulo rozhovor svojich rodičov, ktorí hovorili o ich malom synčekovi, Tedovi. Počula, že je vážne chorý a rodičia nemajú dostatok peňazí na jeho liečbu. Jej otec povedal, že Teda zachráni jedine zázrak.

Dievčatko utekalo do svojej izby a vybrala zo svojej pokladníčky všetky úspory, ktoré starostlivo spočítalo. Potom ich vrátilo späť do pokladníčky a bežalo s ňou do lekárne. Tam Tessie čakala, kým si ju lekárnik všimne. Keď si ju dlhšiu dobu nevšímal, začala hlasno kašľať, aby upútala jeho pozornosť, no márne. Nakoniec vzala mincu a poklopala ňou po skle.

„Čo chceš?“ Podráždene sa spýtal lekárnik. „Som zaneprázdnený, hovorím so svojím bratom z Chicaga, ktorého som už roky nevidel.“

„Dobre, ale ja chcem hovoriť o svojom bratovi, ktorý je veľmi chorý a ja potrebujem kúpiť zázrak,“ odpovedala Tessie rovnako podráždeným tónom.

„Čo to vravíš?“ Spýtal sa lekárnik.

„Volá sa Ted a niečo zlé mu rastie v hlavičke. Ocko vravel, že mu pomôže jedine zázrak. Tak koľko teda ten zázrak stojí?“  Vysvetľovalo dievčatko situáciu.

„Dievčatko, ale my tu zázraky nepredávame. Je mi ľúto, ale nedokážem ti pomôcť,“ odvetil lekárnik.

„Ale ja mám peniaze. A ak to nebude stačiť, zoženiem ďalšie. Len mi povedzte, koľko stojí,“ nedala sa Tessie odbiť.

V tom si k nej kľakol dobre oblečený brat lekárnika a spýtal sa, aký zázrak jej braček potrebuje.

Prečítajte si tiež:
Japonský premiér sa na záverečnom ceremoniále v Riu predviedol ako Super Mario.

„Ja neviem,“ začala Tessie vzlykať. „Viem len, že je vážne chorý a mamka vraví, že potrebuje operáciu. Tú však otecko nedokáže zaplatiť, tak som sa rozhodla na to použiť svoje vlastne peniaze, ktoré som si usporila.“

„A koľko peňazí máš?“ Spýtal sa muž z Chicaga.

„Mám jeden dolár a jedenásť centov. Ale ak je to nutné, zoženiem viac,“ odpovedalo malé dievčatko.

„Jeden dolár a jedenásť centov! To nemôže byť náhoda!“ Zvolal chlap a požiadal Tessie, aby ho zaviedla k nim domov, aby sa pozrel na to, aký zázrak jej braček potrebuje.

Ukázalo sa, že tento muž bol Carlton Armstrong, uznávaný neurochirurg. Teda zoperoval sám a zadarmo. Malý chlapček sa tak čoskoro mohol vrátiť domov k rodičom a sestričke. Jeho rodičia tomu dlho nemohli uveriť.

„Ten lekár bol zázrak. Nedokážem si predstaviť, aké veľké boli náklady na tú operáciu,“ povedala Tessie jej matka. Tessie sa len usmiala, lebo presne vedela, že tento zázrak stál jeden dolár a jedenásť centov.

Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií