fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina dostala 500 miliónov eur od Európskej únie, eurokomisár Várhelyi hovorí o najvyššom rešpekte ku krajine

S predstaviteľmi ukrajinskej vlády v Kyjeve prediskutuje podporu EÚ a reformy uvedené v stanovisku Komisie k žiadosti Ukrajiny o členstvo.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajina dostala 500 miliónov eur v rámci rozpočtovej podpory Európskej únie na podporu riešení bývania, vzdelávania a zlepšenia potravinovej bezpečnosti. Ako referuje web Európskej komisie, počas stredajšej návštevy v Kyjeve o vyplatení tejto sumy informoval eurokomisár pre rozšírenie Európskej únie a susedskú politiku Olivér Várhelyi.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ten sa v ukrajinskej metropole stretne s predstaviteľmi vlády, aby prediskutovali podporu EÚ a reformy uvedené v stanovisku Komisie k žiadosti Ukrajiny o členstvo. „Ukrajina má náš najvyšší rešpekt za to, že bojuje za nezávislosť a demokraciu a zároveň pracuje na reformách, aby napredovala na svojej ceste do EÚ. Teší ma, že štatút kandidátskej krajiny už vytvoril pozitívny reformný impulz, najmä v oblasti boja proti korupcii a reformy súdnictva,“ povedal.

Komisár počas svojho pobytu navštívi aj projekty financované Európskou úniou, stretne sa s miestnymi obyvateľmi a bude sa podieľať na rozdeľovaní vecnej pomoci pre vysídlené obyvateľstvo na Ukrajine. Várhelyi sa stretne aj so zástupcami národnostných menšín.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina dostala 500 miliónov eur od Európskej únie, eurokomisár Várhelyi hovorí o najvyššom rešpekte ku krajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Proruskí separatisti popravia dvoch Britov a Maročana, ktorí bojovali za oslobodenie Ukrajiny
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií