fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezidentka Čaputová podpísala protokoly o vstupe Fínska a Švédska do NATO

Pristúpenie do aliancie oboch krajín v utorok schválili poslanci NR SR.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.9.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová ratifikovala vstup Fínska a Švédska do Severoatlantickej aliancie (NATO). Podpísala prístupové protokoly, ktoré v utorok schválili poslanci Národnej rady SR, a to výraznou väčšinou. Informoval o tom hovorca prezidentky Martin Strižinec.

„Obe škandinávske krajiny svojím vstupom a obrannými schopnosťami i kapacitami Alianciu ešte viac posilnia a zvýšia našu spoločnú odolnosť. Teším sa z našich nových spojencov,” vyhlásila prezidentka.

Podotkla, že vstup týchto štátov do NATO vzišiel z obáv o ich vlastnú bezpečnosť po napadnutí Ukrajiny Ruskom a vyvolaní bezprecedentnej bezpečnostnej krízy s celosvetovými dopadmi. Švédsko i Fínsko boli dlhodobo vojensky neutrálne.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Prezident Slovenskej republiky, Vstup Fínska do NATO, vstup Švédska do NATO
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová podpísala protokoly o vstupe Fínska a Švédska do NATO © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií