Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nový iPhone 11 je oddnes v predaji: Štýlová novinka vás dostane nielen cenou!

Apple uviedol na trh nové telefóny iPhone 11. Základný model bude stáť 700 dolárov, čo je o 50 dolárov menej, ako za predchádzajúcu verziu. 

Technologická spoločnosť predstavila tri nové telefóny: ​​iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max. Viete, aký je medzi nimi rozdiel? Každý z troch telefónov získal nový objektív fotoaparátu.

Lepší fotoaparát

Najnovší iPhone 11 je nástupcom iPhonu XR. Od svojej staršej verzie sa líši najmä tým, že má vďaka dvom šošovkám k dispozícii aj dve kamery so zabudovaným optickým približovaním.

Zadná a predná kamera majú rozlíšenie 12 megapixelov. Najnovší iPhone 11 však ponúka aj lepšiu funkciu nočného či širokouhlého fotografovania. Spoločnosť ho ponúka za 700 dolárov a záujemcovia si môžu vybrať zo šiestich farebných kombinácii.

Lepšia batéria aj hodinky

Apple okrem iPhone 11 prináša na trh aj vylepšenú verziu iPhone 11 Pro. V týchto smartfónoch vydrží batéria o 4-5 hodín dlhšie, ako predtým. Modely sú dostupné v štyroch farbách. Novinka od Apple má na zadnej strane telefónu tri 12-megapixelové šošovky, vďaka ktorému ponúka aj štvornásobný optický zoom.

Nové verzie iPhone sa začnú predávať od piatku 13. septembra. Cena iPhone Pro bude od 999 dolárov, najviac zaplatíte za iPhone 11 Pro Max a to 1099 dolárov.

Spoločnosť Apple podrobne opísala aj Apple Watch Series 5. Najpozoruhodnejšou novinkou hodiniek je vždy zapnutá obrazovka. V predchádzajúcich modeloch sa obrazovka zapne len vtedy, keď chceme skontrolovať, aký je čas. K ďalším funkciám pribudol aj zabudovaný kompas či možnosť núdzového volania kamkoľvek na svete. Ich cena bude začínať na 399 dolárov.

iphone 11
Hodinky Apple Watch. Zdroj: Jim Wilson, The New York Times

Nové iPady aj TV+

Spoločnosť predstavila aj novú verziu svojho vstupného iPadu, ktorý stojí 330 dolárov. Model obsahuje obrazovku s uhlopriečkou 10,2 palca. Na rozdiel od toho predchádzajúceho je tablet kompatibilný s inteligentnou klávesnicou Apple.

Okrem toho sľubujú aj streamovaciu službu s originálnymi seriálmi a filmami. Výkonný riaditeľ spoločnosti Tim Cook oznámil, že spoločnosť Apple začne vysielať originálne relácie a filmy už 1. novembra za 5 dolárov mesačne. Od spustenia budú dostupné pre viac, ako sto krajín.

Apple TV Plus, ktorá bude domovom všetkého pôvodného obsahu spoločnosti Apple, bude po celý rok bezplatná pre používateľov, ktorí si kúpia produkt Apple, ako je nový iPhone alebo laptop. Už od 1. novembra bude obsahovať zostavu filmových drám, komédií, detských programov, ale aj dokumentárnych filmov.

Zdroj: nytimes.com, sme.sk 

 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií