fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nový Zéland si pripomenie úmrtie kráľovnej Alžbety II. štátnym sviatkom, premiérka ju vníma ako mimoriadnu osobnosť

Premiérka Nového Zélandu Jacinda Ardernová sa vyjadrila, že kráľovná Alžbeta II. bola mimoriadna osobnosť a mnoho ľudí ocení príležitosť pripomenúť si jej úmrtie a osláviť jej život.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.9.2022 (Webnoviny.sk) – Nový Zéland si 26. septembra pripomenie úmrtie kráľovnej Alžbety II. štátnym sviatkom. V ten istý deň sa v hlavnom meste Wellington uskutoční štátny spomienkový obrad za panovníčku.

Viac o téme: Úmrtie kráľovnej Alžbety II.

Premiérka Nového Zélandu Jacinda Ardernová sa vyjadrila, že kráľovná bola mimoriadna osobnosť a mnoho ľudí ocení príležitosť pripomenúť si jej úmrtie a osláviť jej život. „Je vhodné, aby sme, ako novozélandskej kráľovnej a už viac ako 70 rokov veľmi obľúbenej panovníčke, jej život oddanej verejnej služby pripomenuli štátnym spomienkovým obradom a jednorazovým štátnym sviatkom,“ povedala Ardernová.

Predsedníčka novozélandskej vlády tiež oznámila, že tento týždeň odletí do Spojeného kráľovstva, aby sa zúčastnila na pohrebe kráľovnej. Alžbeta II., kráľovná Spojeného kráľovstva a 14 krajín Spoločenstva národov, zomrela vo štvrtok vo veku 96 rokov.

Viac k témam: Úmrtie britskej kráľovnej Alžbety II.
Zdroj: Webnoviny.sk – Nový Zéland si pripomenie úmrtie kráľovnej Alžbety II. štátnym sviatkom, premiérka ju vníma ako mimoriadnu osobnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Sklad autodielov v českej obci Zápy zasiahol požiar, škoda sa odhaduje na sto miliónov českých korún
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií