fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

O podporu vo vláde sa bude bojovať, tá však nebude na špagáte kotlebovcov, tvrdí Kollár (video)

Boris Kollár zároveň oznámil, že ak nebudú prechádzať zákony, potom sa treba postaviť pred ľudí a urobiť urýchlené kroky, aby ľudia opäť rozdali karty a zvolili nových 150 poslancov.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.9.2022 (Webnoviny.sk) – Hnutie Sme rodina si stanovilo isté ciele, na základe ktorých budú pokračovať v menšinovej vláde.

Ciele však líder hnutia a predseda parlamentu Boris Kollár neprezradil, pretože ich chce najskôr oznámiť premiérovi Eduardovi Hegerovi a ministrovi financií a lídrovi hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igorovi Matovičovi na dnešnom predvečernom stretnutí na Úrade vlády SR.

Predseda hnutia v utorok na tlačovej besede priznal, že sa budú baviť aj o nových ministroch, ktorí nahradia tých zo strany Sloboda a Solidarita (SaS).

Zákony na pomoc ľuďom

Koalícia chce nájsť nových ministrov, kým sa nevráti prezidentka Zuzana Čaputová z pracovnej cesty. „Stalo sa to, čo sa čakalo, a vláda zabila dva mesiace času koaličnou krízou,” skonštatoval Kollár.

Viac o téme: Koaličná kríza

Na tlačovej konferencii tiež uviedol, že nie pričinením hnutia Sme rodina bude mať Slovensko menšinovú vládu. Ako dodal, táto situácia nie je závideniahodná, keďže budú musieť prijať veľa zákonov na pomoc ľuďom.

Zároveň tvrdí, že o podporu budú musieť bojovať a bol by nerád vo vláde, ktorá by bola „na špagáte strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS)“. Ako však Kollár dodal, ak nebudú prechádzať zákony, „potom sa treba postaviť pred ľudí a urobiť urýchlené kroky, aby ľudia opäť rozdali karty a zvolili nových 150 poslancov”.

Odvolávanie ministra Mikulca

Líder hnutia Sme rodina si nemyslí, že by mal dať premiér Heger hlasovať o dôvere vláde. „To len hlupák môže takúto vec povedať. Keby dal hlasovať, nemáme väčšinu. Takéto rozhodnutie môže vymyslieť len opozícia,” povedal a dodal, že musia rokovať so stranou SaS. „Nevnímame SaS ako nepriateľov, ale ako partnerov,” doplnil Kollár.

Prečítajte si tiež:
Naď: Vojna na Ukrajine je dôkazom, že zlo a nenávisť vo svojej najhoršej podobe sú tu stále prítomné

Predseda parlamentu oznámil, že sú vyzbierané podpisy na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) a dodal, že hnutie nebude hlasovať za jeho odvolanie. Kollár zároveň uviedol, že hnutie nemôže hlasovať za odvolanie akéhokoľvek ministra vo vláde. „To úplne popiera fungovanie v koalícii. My nemôžeme odvolávať vlastného koaličného partnera,” skonštatoval.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Koaličná kríza, Minister financií SR, Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – O podporu vo vláde sa bude bojovať, tá však nebude na špagáte kotlebovcov, tvrdí Kollár (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií