fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Odborári chystajú na 8. október demonštráciu proti chudobe na Námestí SNP v Bratislave, rovnaká akcia bude aj v Prahe

Pokiaľ vláda neprijme konkrétne protiinflačné opatrenia, bude sociálny zmier na Slovensku podľa KOZ iba obyčajnou ilúziou.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.9.2022 (Webnoviny.sk) – Konfederácia odborových zväzov (KOZ) SR organizuje na sobotu 8. októbra tohto roka v Bratislave na Námestí SNP demonštráciu proti chudobe.

Ako uviedla v tlačovej správe prezidentka KOZ Monika Uhlerová, odborári chcú dať týmto protestom vláde a parlamentu najavo, že je najvyšší čas prijať kroky a opatrenia, ktorými sa zastaví pokles životnej úrovne obyvateľov.

Koordinovaná akcia

Pokiaľ vláda neprijme konkrétne protiinflačné opatrenia, bude sociálny zmier na Slovensku podľa KOZ iba obyčajnou ilúziou.

Demonštrácia sa bude konať v rovnakom termíne a čase ako rovnaká akcia Českomoravskej konfederácie odborových zväzov na pražskom Václavskom námestí.

Chudoba je hrozivá

Spoločne takto obe odborové centrály vyzývajú vlády Slovenskej a Českej republiky, aby sa začali zaoberať sociálnou situáciou obyvateľov oboch krajín a nedopustili prepadanie občanov do chudoby.

„Raketový nárast cien energií sa premieta do cien všetkých výrobkov, potravín a služieb, a taktiež aj do obáv ľudí z budúceho vývoja. Chudoba obyvateľov Slovenska, do ktorej sa vplyvom inflácie a rastúcimi cenami všetkých komodít dostávajú, je hrozivá a neprijateľná,” tvrdí KOZ.

Viac k témam: Chudoba, Demonštrácia, demonštrácia proti chudobe, Odborári
Zdroj: Webnoviny.sk – Odborári chystajú na 8. október demonštráciu proti chudobe na Námestí SNP v Bratislave, rovnaká akcia bude aj v Prahe © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Dôchodcovia rozbiehajú petíciu, okrem iného chcú mimoriadnu valorizáciu aj 14. penziu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií