fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Takýto pes sa len tak nevidí: Chipper každý deň zbiera odpadky, stal sa internetovou celebritou

Máte tip? napíšte nám mailom

Keď si psíka brala v roku 2011 z útulku jeho súčasná majiteľka, netušila, že Chipperovou obľúbenou činnosťou bude zbierať odpadky.

„Na každej prechádzke zbieral plastové fľaše a iné odpadky sám od seba,” povedala majiteľka Katie Polláková. V súčasnosti má už 8 rokov a jeho majiteľka si už život bez neho nevie predstaviť. Žijú v Arizone, a okrem toho, že sa venujú jeden druhému, snažia sa planétu očistiť od voľne pohodených plastov.

Vždy, keď idú na prechádzku okolo rieky Mesa v Arizone, nezabudnú zdvihnúť i odpadky v jej okolí, ktoré následne recyklujú. Snažia sa tým povzbudiť i ostatných, aby im osud našej planéty nebol ľahostajný. Situácia je alarmujúca po celom svete (a tým nemyslíme len mestá niekoľko tisíc kilometrov od nás). Vedeli ste, že Slovensko žije na ekologický dlh? Zdroje využívame skôr, ako ich príroda dokáže obnoviť. 

https://www.instagram.com/p/Bot62YzhIBC/

Tento podarený párik má aj svoj Instagram venovaný ich dobrodružstvám, ktorý sleduje viac ako 31-tisíc nasledovníkov. „Chipper je inšpiráciou. Zúčastňujeme sa skupinových stretnutí, a keď ideme von, ľudia ho spoznávajú. Zvlášť tí, ktorí chodia na tieto stretnutia, aby sa s ním stretli a vedeli, o čo ide,” povedala Katie pre upsocl.com.

View this post on Instagram

I've been really focusing on ways to lessen my anxiety, and live in each moment. I'm stretching each morning and night, I take time to just be still and listen to the world around me and I get outdoors as often as possible. It's helping, it really is – but today it's been tough to keep it in check. I am fortunate that my anxiety doesn't just come out nowhere – it's directly tied to things that are going on, in my life (that I have no control over) – but when things are happening, I just can't take my mind off of them. I spend countless hours trying to think of solutions, that don't exist. My mind festers and I keep it all bottled up, which doesn't help. But despite that – I am so grateful for the rainy weather, zucchini bread and new podcasts to listen to. 4 more hours until I'm home, snuggled up with my favorite confidants ❤️ #truthfultuesday #whyihike #contest . How do you handle anxiety?

A post shared by Katie (@trustyourtrail) on

Vďaka zbieraniu odpadu sa im podarilo zlepšiť kvalitu života tým, ktorí tam žijú. Keď sa Katie a Chipperom inšpirujú aj iné psy, vyzerá to takto:

https://www.instagram.com/p/Bp16QuGgfiB/

Planéta sa búri, vie, že na ľudí sa spoliehať nedá, preto hľadá riešenia sama. Tím medzinárodných výskumníkov nedávno zistil, že mikroskopické morské mikróby sú schopné veľmi pomaly rozložiť plastový odpad. Viac si prečítate v našom nedávno publikovanom článku.

Zdroj: upsocl.com, instagram.com/Katie

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií