fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Opustila ho manželka a nechala mu na starosti ich deti. Napísal jej list, ktorý by si mal prečítať každý

Máte tip? napíšte nám mailom

Manželka ho opustila a celá domácnosť i deti ostali na ňom. Skúsil si život, ktorý viedla a napísal jej list, ktorý vás nenechá chladnými…

“Moja drahá,

pred dvoma dňami sme sa veľmi pohádali. Prišiel som z práce a bol som unavený. Bolo už 20 hodín a chcel som si len sadnúť na gauč, vyložiť nohy a pozrieť si futbal.

Keď som sa na Teba pozrel, bola si vyčerpaná a mala si zlú náladu. Deti sa hádali a malinké plakalo, aj keď si sa ho snažila uspať. Ja som však iba zvýšiť hlasitosť televízie. “Nezabilo by ťa, keby si mi pomohol a postaral sa o deti,” povedala si mi sklamane a stíšila TV. Nahnevane som Ti odpovedal, že som unavený a strávil som celý deň v práci zatiaľ, čo Ty si sa doma hrala s bábikami.

Hádali sme sa a hádka sa stupňovala. Plakala si, pretože si bola nahnevaná, vyčerpaná i unavená. Povedal som Ti kruté veci… Kričala si, že už to nevydržíš. Vybehla si z domu so slzami a mňa si nechala s deťmi samého. 

Musel som sa o ne postarať – dať im najesť a uložiť do postelí. Na ďalší deň si sa nevrátila a ja som si musel zobrať v práci voľno, aby som mohol na naše deti dozrieť. Mal som záchvaty hnevu i plaču. Pobehoval som po dome, stále som mal čosi na práci a nenašiel som si čas ani na to, aby som si dal sprchu. Obliekal som deti, varil som, dával som im jesť, upratoval som… A šlo to takto dookola. Celý deň som bol zavretý len doma a nemal som čas porozprávať sa s niekym dospelým. Nestihol som sa ani len v pokoji sadnúť k jedlu a to len preto, aby som sa postaral o naše deti. Bol som z toho fyzicky i psychicky unavený a chcel som spať aspoň 20 hodín vkuse, lenže to sa nedalo, pretože sa malinké budilo každé tri hodiny.

Skúsil som si dva dni a dve noci žiť ako Ty a môžem Ti úprimne povedať, že som si toho veľa uvedomil. Zažil som Tvoju únavu a prišiel som na to, že byť matkou je neustála obeta. Zistil som, že je to ďaleko náročnejšie než byť 10 hodín vo firme a tam robiť iba finančné rozhodnutia. Desí ma, keď si uvedomujem, že si sa dobrovoľne vzdala svojej kariéry a ekonomickej samostatnosti len preto, aby si bola k dispozícii našim deťom. Obetovala si sa však omnoho viac – vzdala si sa priateľov, cvičenia a po nociach si kvôli deťom nespávala. Uvedomil som si, ako veľmi sklamane si sa musela cítiť, keď Ťa moja matka kritizovala kvôli tomu, ako vychovávaš naše ratolesti. Zistil som, že nikto nevie lepšie, čo je pre deti najlepšie, než ich vlastná mama. Taktiež som si uvedomil, aký veľký psychický tlak je na Teba vyvíjaný. Nikto si Ťa nevšíma, nepochváli Ťa, neocení…

Tento list som Ti napísal, aby si vedela, že mi nesmierne chýbaš a chýbaš aj našim deťom. Zároveň však chcem, aby si vedela, že už nechcem prežiť jediný deň bez toho, aby som Ti povedal: “Si veľmi statočná. Robíš to skvelo a ja Ťa obdivujem a milujem.”

Zdroj: Electro Piknik

Prečítajte si tiež:
Pozrite si, ako trávi svoju prestávku ruský baník!
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií