fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pápež prijal pozvanie Zuzany Čaputovej na návštevu Slovenska

Prezidentka Zuzana Čaputová telefonovala so Svätým Otcom. Pápež František jej pozvanie na návštevu Slovenska prijal.

Máte tip? napíšte nám mailom

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová telefonovala s pápežom Františkom. V júni má absolvovať audienciu vo Vatikáne, ale vzhľadom na súčasnú situáciu nie je isté, či sa stretnú. Prezidentka zároveň pozvala pápeža na návštevu Slovenska. Povedal, že rád príde, ak mu to okolnosti dovolia.

Čaputová telefonovala s pápežom

,,Som rada, že sa podaril tento telefonát, a že som sa mu mohla poďakovať za jeho povzbudzovanie v nádeji. Informovala som ho o našej situácii na Slovensku a predovšetkým o tom, že naši občania sú úžasne disciplinovaní. Povedala som mu, že s ním zdieľam nádej, že utrpenie, ktoré teraz všetci prežívame, pomôže k vedomiu, že sme spolu na jednej lodi, a to, čo potrebujeme, je vzájomná pomoc,” povedala prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová vo videu, ktoré zdieľala na sociálnych sieťach.

Doplnila, že žijeme v globalizovanom svete, v ktorom sa ľahko šíria choroby, ale zároveň sa v ňom šíri aj nádej, pomoc, súcit a láska. To, čo podľa prezidentky Zuzany Čaputovej najviac potrebujeme, je práve globalizácia súcitu.

Telefonát s pápežom Františkom

Pred chvíľou som telefonovala s pápežom Františkom. V júni mám vo Vatikáne dohodnutú audienciu, ale nevieme, či nám okolnosti dovolia ju uskutočniť. Preto som rada, že sme sa mohli teraz porozprávať a že som sa mu mohla aj osobne poďakovať za povzbudzovanie v nádeji.Pápeža Františka som informovala o aktuálnej situácii na Slovensku a predovšetkým o tom, akí sú naši občania úžasne disciplinovaní. Zdieľam s ním nádej, že utrpenie, ktoré teraz prežívame, pomôže k vedomiu, že sme všetci na jednej lodi a potrebujeme predovšetkým vzájomnú pomoc a spoluprácu. Globalizovaný svet je zraniteľný, ľahko sa v ňom šíria choroby, ale šíri sa v ňom aj nádej, pomoc, súcit a láska. Najviac dnes potrebujeme práve globalizáciu súcitu. Pápež František ma informoval ako trávi čas on. Je zdravý, snaží sa prihovárať veriacim prostredníctvom médií, pretože považuje za veľmi dôležité, aby sa im aj v tomto čase dostávali posolstvá o nádeji. Je mi cťou, že môžem odovzdať osobné posolstvo Svätého otca všetkým ľudom na Slovensku. Svätý otec vás všetkých srdečne pozdravuje. Odkazuje, aby sme nestrácali nádej a utvrdzovali sa v odvahe. Aby sme nestrácali disciplínu, lebo len spolu môžeme zvíťaziť. Osobitne na záver odkázal, aby sme sa starali o najstarších, lebo oni sú našou pamäťou. Pápeža Františka som pozvala na návštevu Slovenska. Povedal, že veľmi rád navštívi našu krajinu a stretne sa s vami, pokiaľ to situácia dovolí. Zaželala som mu veľa zdravia a síl pri napĺňaní jeho výnimočného poslania.Foto: TASR

Zveřejnil(a) Zuzana Čaputová dne Středa 15. dubna 2020

Pozvala ho na Slovensko

Pápež zároveň informoval, ako trávi svoj čas. Je zdravý a snaží sa prihovárať veriacim prostredníctvom médií, pretože považuje za veľmi dôležité, aby aj v tomto čase odznievali posolstvá o nádeji.

Prečítajte si tiež:
Pre vnútorné prevádzky platia nové pravidlá. Budú môcť byť otvorené aj po 22 h, musia však splniť tieto podmienky

,,Je mi cťou, že môžem odovzdať osobné posolstvo od Svätého Otca všetkým ľuďom na Slovensku. Svätý Otec všetkých srdečne pozdravuje. Odkazuje, aby sme nestrácali nádej a utvrdzovali sa v odvahe. Aby sme nestrácali disciplínu, lebo len spolu môžeme zvíťaziť. Osobitne na záver odkázal, že sa máme starať o najstarších, lebo oni sú našou pamäťou.”

Prezidentka Čaputová dokonca pápeža pozvala aj na Slovensko. Potvrdil, že veľmi rád príde, ak mu to dovolia okolnosti súvisiace s pandémiou koronavírusu.

Ako trávite čas počas mimoriadnej situácie, ktorá platí na Slovensku už niekoľko týždňov? Dajte nám vedieť v komentári a podeľte sa s nami s vaším názorom na aktuálne dianie.

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií