fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Naberte odvahu: Pápež vyzval kňazov, aby išli medzi nakazených

Papáž František vyzval katolíckych kňazov, aby sa nebáli a šli medzi nakazených ľudí koronavírusom, aby ich povzbudili a pomohli im.

Máte tip? napíšte nám mailom

Pápež František vyzval počas utorkovej bohoslužby všetkých kňazov, aby pomohli ľuďom, ktorí sú nakazený novým koronavírusom.

Pápež vyzýva kňazov

„Modlime sa k Bohu aj za našich kňazov, aby nabrali odvahu a vyšli a navštívili chorých… a pridali sa k zdravotníckemu personálu a dobrovoľníkom pri práci, ktorú robia,” uviedol pápež počas omše vo Vatikáne.

Námestie sv. Petra bolo takmer prázdne, keď sa na ňom prechádzalo iba niekoľko desiatok ľudí, väčšinou bez rúšok na tvári. Talianska vláda požiadala ľudí, aby necestovali, ak nemusia, a aby sa vyhýbali kontaktu s chorými, pripomína agentúra AFP.

Najviac trpí práve Taliansko

Taliansko patrí medzi najviac infikované krajiny v Európe. Počet obetí koronavírusu stúpol na 631 a celá krajina je v karanténe.

Počet potvrdených prípadov infekcie vzrástol od pondelka o tisícku na 10 149. Taliansky premiér Guiseppe Conte sa preto rozhodol, že už nie je čas čakať, ale urobiť drastické opatrenia.

„Naše zvyky sa musia zmeniť, musia sa zmeniť teraz, všetci sa musím niečoho vzdať pre dobro Talianska,” vyhlásil Conte s tým, že avizované opatrenia vstúpia do platnosti v utorok ráno.

Prečítajte si tiež:
Čínska rosnička šokuje svet! Od roku 1996 moderuje počasie a vôbec nestarne. Tu je dôkaz!

Celé Taliansko sa stáva červenou zónou,” dodal. Taliansko je po Číne krajinou najviac postihnutou touto nákazou. No zatiaľ čo v Číne sa šírenie koronavírusu naďalej spomaľuje, v Taliansku počty stále výrazne rastú.

Počet obetí koronavírusu stúpol na 631 a celá krajina je v karanténe. Zdroj: Reuters

Koronavírus vo svete

Aj napriek tomu, že koronavírus je v Číne výrazne na ústupe, ostatné krajiny prežívajú ťažké chvíle. Epidémia nového koronavírusu si vo svete vyžiadala už viac než 4000 mŕtvych a vo vyše 100 krajinách sa infikovalo viac ako 110.000 osôb.

Na Slovensku je potvrdených 7 prípadov nákazy koronavírusom. Počas včerajšieho dňa nepribudol ani jeden nový prípad. Slovensko sa však rozhodlo, že prijme prísne bezpečnostné opatrenia. Na dva týždne zrušilo všetky verejné podujatia. Väčšina škôl zostala zatvorených, prestali sa slúžiť omše a dezinfikujú sa aj autobusy.

Premiér Peter Pellegrini po zasadnutí krízového štábu informoval, že každý, kto pricestuje na Slovensko z Talianska, Číny, Južnej Kórey a Iránu, bude musieť byť 14 dní v povinnej domácej karanténe. Za jej nedodržanie hrozí sankcia v maximálnej výške 1650 eur.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Teraz
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií