fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Parlament rokuje aj o zmene ústavy o skrátení volebného obdobia, v prvom čítaní má aj podporu SaS (video)

Poslanecký klub Sme rodina sa zatiaľ nezaoberal otázkou, ako bude hlasovať v prípade podania návrhu na odvolanie ministra financií Igora Matoviča.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.9.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 20. septembra 10:01

V utorok poslanci parlamentu rokujú aj o návrhu novelizácie Ústavy SR, ktorý by umožňoval skrátenie volebného obdobia ústavným zákonom alebo referendom. „Návrh predkladáme, teda budeme hlasovať za zmenu ústavy,” potvrdil v utorok pre agentúru SITA predseda poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský.

Kollár pripúšťa aj predčasné voľby

S ostatnými politickými stranami nerokovali o spoločnom postupe pri tomto bode, preto nevie odhadnúť, ako budú poslanci hlasovať.

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) sa v nedeľňajšej diskusnej relácii na RTVS O 5 minút 12 vyjadril, že keď nebudú schopní prijímať zákony na pomoc ľuďom, tak sú za predčasné voľby.

Odvolávanie ministra financií Matoviča

Návrh novelizácie Ústavy SR v prvom čítaní podporia aj poslanci strany Sloboda a Solidarita (SaS). V pléne parlamentu to uviedol predseda strany, poslanec Richard Sulík.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

“Môj osobný názor je, že referendum je správna vec, ja by som referendom dovolil aj volebné obdobie skrátiť,” povedal. Poslanci za SaS však podľa neho majú vlastný pozmeňujúci návrh, ktorý podľa nich právne čistejším spôsobom plní účel, aby sa parlament mohol “rozpustiť” a mohli sa konať predčasné voľby. To, ako budú poslanci za stranu SaS hlasovať v druhom čítaní, je podľa Sulíka otvorené.

Prečítajte si tiež:
Slovensko sa nestane zberným dvorom migrantov, sľubuje Mikulec. Vyzval na prijatie spoločných riešení pri ochrane schengenskej hranice

Poslanecký klub Sme rodina sa podľa Pčolinského zatiaľ nezaoberal otázkou, ako bude hlasovať v prípade podania návrhu na odvolanie ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO), ktorý avizovala strana Sloboda a Solidarita. „Keď bude návrh podaný, budeme to riešiť, ale v tejto chvíli nič podané nie je,” dodal.

Naživo: Rokovanie parlamentu

Viac k témam: Predseda Národnej rady SR (NR SR), Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), Rokovanie NR SR, Ústava SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Parlament rokuje aj o zmene ústavy o skrátení volebného obdobia, v prvom čítaní má aj podporu SaS (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií