Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pepco musí z predaja stiahnuť jeden výrobok. Máte ho doma aj vy? (foto)

Spotrebiteľom odporúčajú, aby ho nekupovali, už zakúpený výrobok nepoužívali a prípadne ho vrátili späť do miesta predaja.

28.10.2022 (Webnoviny.sk) – Úrady verejného zdravotníctva nariadili stiahnuť z predajnej siete Pepco sadu silikónových formičiek na muffiny. Informoval o tom v piatok hlavný hygienik SR Ján Mikas v tlačovej správe.

Ako ďalej uviedol, tento výrobok bude zároveň hlásený do medzinárodného systému rýchleho varovania pre potraviny a krmivá (RASFF). Národné referenčné laboratórium pre materiály prichádzajúce do kontaktu s potravinami na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva v Poprade identifikovalo vo vzorke prekročené povolené množstvo prchavých látok.

„Keďže sa táto sada silikónových formičiek môže nachádzať na slovenskom trhu, odporúčame spotrebiteľom, aby ju nekupovali, už zakúpený výrobok nepoužívali a prípadne ho vrátili späť do miesta predaja,“ uvádza Mikas.

Výrobok nesie názov PEPCO HOME Sada silikónových formičiek na muffiny 12 ks, 7 cm. Jeho označenie je Art. Number: SKU31053101. Príslušný EAN kód je 2200131053168. Ako iné označenie sa na výrobku uvádza ORD00600442_01, STYLE310531, A/Y22. Výrobca silikónových formičiek nie je uvedený, krajinou pôvodu je Čína. Dovozcom je Pepco Poland Sp. z o.o., Ul. Strzestyńska 73A, 60-479 Poznań, Poľsko.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Hygienici, Nebezpečný výrobok
Zdroj: Webnoviny.sk – Pepco musí z predaja stiahnuť jeden výrobok. Máte ho doma aj vy? (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií