fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nový rekord v Guinnessovej knihe: 64-ročný muž plával so zviazanými rukami aj nohami, pričom bol celý vo vreci!

Máte tip? napíšte nám mailom

Plavecký inštruktor, plavčík a dobrodruh Yane Petkov sa v utorok zapísal do Guinnessovej knihy rekordov.

Spravil rekord pri plávaní so zviazanými rukami aj nohami, pričom bol celý zabalený do vreca.

Zdroj: REUTERS/Ognen Teofilovski

64-ročný Petkov zaplával 3380 metrov v Ochridskom jazere (tzv. Macedónske more), pričom porazil rekord indického rybára Gopala Kharviho, ktorý v roku 2013 preplával v Indickom oceáne 3 071 metrov – hoci nie vo vreci.

Zdroj: REUTERS/Ognen Teofilovski

Bulharský plavec už mal v Guinnessovej knihe rekordov v roku 2013 jednu položku s 2030 metrami, ale udržal sa tam len tri mesiace. Potom ho prekonal spomínaný Kharvi.

Pred svojím posledným pokusom Petkov povedal, že plánuje plávať 3,5 kilometra. Pri tomto kúsku boli prítomní aj Guinnesovi pozorovatelia, s organizáciou pomáhal Červený kríž aj vodné športové kluby Ohrid a Petric.

Zdroj: REUTERS/Ognen Teofilovski

Petkovovi trvalo tri hodiny, než sa dostal cez vodu. Plával tvárou k nebu a nohami vpred. Po zaplávaní sa objavil na brehu v starobylého mestečka Ochrid, obľúbenej rekreačnej oblasti.

Zdroj, foto: https://www.reuters.com/article/us-guiness-record-macedonia/and-the-world-record-for-swimming-along-in-a-sack-with-hands-feet-tied-up-goes-to-idUSKBN1KF19K

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií