fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zelenskyj nechce zamrznutý konflikt a neprijme dohodu o prímerí bez toho, aby sa Rusi stiahli z Ukrajiny

Ukrajinský prezident zdôraznil, že ruský prezident Vladimir Putin sa s ním musí stretnúť, aby vyrokovali dohodu o ukončení bojov.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.5.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajina neprijme dohodu o prímerí s Ruskom, ktorá by umožnila jeho silám zostať na okupovanom území. V stredu to účastníkom podujatia Wall Street Journal CEO Council Summit povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ako poznamenal, v prvej fáze konfliktu ukrajinské sily zastavili ruskú ofenzívu, v druhej Ukrajina vyhostí ruské jednotky zo svojho územia a v tretej pristúpi k úplnému obnoveniu svojej územnej celistvosti.

Zamrznutý konflikt nechce

Ukrajinský prezident podľa svojich slov neprijme dohodu o prímerí, ktorá by dovolila ruským silám zostať na ich súčasných pozíciách, pretože nechce zamrznutý konflikt.

Varoval, že Ukrajina bude vtiahnutá do „diplomatického začarovaného kruhu“, akým je mierová dohoda pre východnú Ukrajinu, ktorú v roku 2015 sprostredkovali Francúzsko a Nemecko.

Putin sa s ním musí stretnúť

Zelenskyj zdôraznil, že ruský prezident Vladimir Putin sa s ním musí stretnúť, aby vyrokovali dohodu o ukončení bojov. Pokračovanie mierových rozhovorov je podľa neho dôležité, ale tiež podotkol, že „kým to ruský prezident nepodpíše alebo nevydá oficiálne vyhlásenie, nevidím zmysel v takýchto dohodách“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Prečítajte si tiež:
Ruské jednotky budú po opravách schopné preskupiť sily približne o mesiac

Viac k témam: Mierové rozhovory, Prímerie, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj nechce zamrznutý konflikt a neprijme dohodu o prímerí bez toho, aby sa Rusi stiahli z Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií