fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pobrežie Iránu zasiahlo niekoľko zemetrasení, otrasy bolo cítiť až v Dubaji či oblastiach Perzského zálivu

V Iráne sú zemetrasenia takmer na dennom poriadku, keďže jeho územím prechádzajú hlavné tektonické zlomy.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.6.2022 (Webnoviny.sk) – Až sedem zemetrasení zasiahlo v stredu iránsky ostrov Kiš, pričom otrasy bolo cítiť i v Dubaji v Spojených arabských emirátoch a ďalších oblastiach Perzského zálivu. Ako informovala Geologická služba Spojených štátov (USGS), šesť zemetrasení s epicentrom pri Hormuzskom prielive malo magnitúdo štyri a jedno bolo o niečo silnejšie (5,3).

Iránska štátna televízia uviedla, že úrady nasadili záchranné tímy do mesta Jenah v provincii Hormozgan, hoci bezprostredne neboli hlásené žiadne škody ani obete. Jenah leží asi 1080 kilometrov južne od iránskeho hlavného mesta Teherán.

V Iráne sú zemetrasenia takmer na dennom poriadku, keďže jeho územím prechádzajú hlavné tektonické zlomy. Najtragickejšie následky malo zemetrasenie, ktoré v roku 2003 zasiahlo historické mesto Bam a vyžiadalo si 26-tisíc obetí.

Viac k témam: Zemetrasenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Pobrežie Iránu zasiahlo niekoľko zemetrasení, otrasy bolo cítiť až v Dubaji či oblastiach Perzského zálivu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií