fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Podnikateľka z kauzy Mýtnik uzavrela dohodu o vine a treste, vyviazla s trojročným podmienečným trestom

Súd schválil dohodu o vine a treste medzi obvinenou Janou Rovčaninovou a prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.4.2022 (Webnoviny.sk) – Samosudkyňa Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku v pondelok schválila dohodu o vine a treste medzi prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry a obvinenou podnikateľkou Janou Rovčaninovou figurujúcou v kauze Mýtnik.

Podnikateľka sa nevyhne peňažnému trestu

Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková, súd uznal obvinenú za vinnú zo zločinu machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe.

Uložil jej trest odňatia slobody vo výmere tri roky s probačným dohľadom a s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu vo výmere piatich rokov.

„Súd uložil obvinenej peňažný trest vo výške 20-tisíc eur. Pre prípad, že by bol výkon peňažného trestu úmyselne zmarený, uložil súd náhradný trest vo výmere 18 mesiacov,” povedala hovorkyňa.

Korupcia na finančnej správe

Zároveň podľa nej súd obvinenej uložil aj trest zákazu činnosti vykonávať funkciu štatutárneho orgánu vo výmere šesť rokov, ako aj zákaz stretávania sa s osobami, ktoré boli jeho spolupáchateľmi a účastníkmi na stíhaných trestných činoch v trestnej veci. Rozsudok je právoplatný.

Kauza Mýtnik sa týka korupcie na finančnej správe. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry v polovici februára v tejto veci podal obžalobu na šesť osôb pre päť skutkov.

Prečítajte si tiež:
Činohra SND opäť v Prahe

Konkrétne obžalobe čelia podnikateľ Jozef Brhel, Jozef Brhel ml., bývalý príslušník finančnej správy Milan Grega, právnik Martin Bahleda, podnikateľ Miroslav Slahučka a bývalý štátny tajomník ministerstva financií Radko Kuruc.

Viac k témam: Akcia “Mýtnik”, Dohoda o vine a treste, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Podnikateľka z kauzy Mýtnik uzavrela dohodu o vine a treste, vyviazla s trojročným podmienečným trestom © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií