fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Podpora Európskej únie v očiach verejnosti rastie, najviac sa zvýšila v Litve a Slováci sú ako Gréci

V porovnaní s výsledkami posledného prieskumu z konca roka 2021 sa podpora členstva v EÚ výrazne zvýšila vo väčšine jej členských štátov.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.6.2022 (Webnoviny.sk) – Takmer dve tretiny (65 percent) opýtaných v Európskej únii (EÚ) a 41 percent Slovákov považuje svoje členstvo v únii za dobrú vec.

Členstvo v EÚ vníma ako dobrú vec relatívna väčšina občanov vo všetkých krajinách EÚ s výnimkou Grécka a Slovenska, kde väčšia skupina obyvateľov (50 percent na Slovensku) nepovažuje členstvo v Únii ani za dobrú, ani za zlú vec. V tlačovej správe o tom informuje Ján Jakubov, tlačový atašé Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku.

V porovnaní s výsledkami posledného prieskumu z konca roka 2021 sa podpora členstva v EÚ výrazne zvýšila vo väčšine jej členských štátov. V Litve o 20 percentuálnych bodov, na Malte o 12 percentuálnych bodov a v Estónsku o deväť percentuálnych bodov.

Na Slovensku vzrástla o dva percentuálne body. „Celkovo pozitívny dojem z EÚ má v súčasnosti 52 percent respondentov z celej Únie a 33 percent respondentov zo Slovenska, negatívny dojem má 12 percent Európanov a 18 percent obyvateľov Slovenska,” uvádza prieskum.

Viac k témam: Eurobarometer, Prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk – Podpora Európskej únie v očiach verejnosti rastie, najviac sa zvýšila v Litve a Slováci sú ako Gréci © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Slovenskí dobrovoľníci dostali ocenenie za pomoc druhým, Brocková im vyjadrila uznanie a vďaku (foto)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií