fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pokles miery nezamestnanosti by sa mal naďalej spomaľovať. Čaká Slovensko na prelome rokov jej nárast?

Smerom k záveru roka nie je možné úplne vylúčiť ani opätovný nárast miery nezamestnanosti.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.8.2022 (Webnoviny.sk) – Pokles miery nezamestnanosti na Slovensku by sa mal v nasledujúcich mesiacoch ďalej spomaľovať, tvrdí analytik UniCredit Bank Ľubomír Koršňák.

Smerom k záveru roka, resp. na prelome rokov nie je pritom podľa neho možné úplne vylúčiť ani opätovný nárast miery nezamestnanosti.

Klesá počet neobsadených miest

Upozorňuje na to, že na trh práce budú totiž čoraz viac dopadať negatívne vplyvy ekonomického spomalenia vyvolaného vojnou na Ukrajine a rekordne vysokou infláciou.

Nezamestnanosť klesala aj v júli, tempo jej poklesu sa ale podľa Koršňáka ďalej spomaľovalo.

Počet nezamestnaných umiestnených na trhu práce počas posledného mesiace opäť klesol, klesajúci trend vykazujú aj neobsadené voľné pracovné pozície na trhu, predovšetkým v kľúčovom priemysle.

„Zdá sa teda, že ani domáci trh práce nebude úplne imúnny voči spomaleniu ekonomického rastu a rekordne vysokej inflácii,” tvrdí Koršňák.

Sústrediť sa chcú na tri kraje

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku v júli medzimesačne klesla o 0,05 percentuálneho bodu na 6,23 percenta. Na štvrtkovej tlačovej besede o tom informoval minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak (Sme rodina).

Prečítajte si tiež:
Aké dopady bude mať vojna na Ukrajine na slovenskú ekonomiku? Analytici zverejnili prvé prognózy

Za posledný rok sa podľa neho znížil počet nezamestnaných na Slovensku takmer o 38,7 tisíca. Rezort práce a sociálnych vecí sa chce podľa Krajniaka pri znižovaní nezamestnanosti sústrediť na tri kraje, a to Banskobystrický, Prešovský a Košický.

Viac k témam: Miera nezamestnanosti, Nezamestnanosť, Trh práce
Zdroj: Webnoviny.sk – Pokles miery nezamestnanosti by sa mal naďalej spomaľovať. Čaká Slovensko na prelome rokov jej nárast? © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií