fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Polárna žiara bude v noci viditeľná z niekoľkých štátov Európy

Vplyvom geomagnetickej aktivity bude počas nasledujúcej noci z niekoľkých štátov Európy dobre pozorovateľná polárna žiara. Tej bude priať aj počasie.

Máte tip? napíšte nám mailom

Počas uplynulých dní zasiahla Zem stredne silná geomagnetická búrka. Tá vyvolala polárnu žiaru, ktorú bolo počas uplynulej noci možné pozorovať zo stredných zemepisných šírok. Polárna žiara sa očakáva aj najbližšiu noc.

Aktivita magnetického poľa Zeme sa hodnotí Kp-indexom, ktorého rozsah je od 0 až po 9. V najbližších hodinách bude KP-index dosahovať hodnotu 5 a polárna žiara by mala byť viditeľná hneď z niekoľkých štátov.

V priebehu nasledujúcich hodín bude možné polárnu žiaru pozorovať z takmer celej Škandinávie, Islandu, Grónska, no bude viditeľná aj z Britských ostrovov.

Polárnu žiaru budú môcť pozorovať predovšetkým obyvatelia Škótska a to aj vďaka pomerne jasnému až polooblačnému počasiu, ktoré sa počas nasledujúcej noci v tejto oblasti očakáva.

Polárna žiara by mala byť viditeľná najmä medzi 21:00 až polnocou a v priebehu noci bude pravdepodobnosť jej pozorovania nižšia.

Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií