fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Policajný prezident: Nechoďte na pohreb Milana Lučanského, polícia bude kontrolovať zákaz vychádzania

Policajný prezident Peter Kovařík prosí ľudí, aby necestovali na pohreb policajného exprezidenta Milana Lučanského.

Máte tip? napíšte nám mailom

,,Neustále sa zhoršujúca epidemiologická situácia na Slovensku si vyžaduje, aby všetci dodržiavali prijaté opatrenia, ktorých účelom je zníženie mobility. Nachádzame sa vo veľmi kritickom období. Denne zomierajú stovky ľudí, zomierajú aj zdravotníci a lekári, ktorí chcú chorým pomáhať a ďalšie stovky z nich sú pozitívne testovaní,“ povedal dočasný prezident Policajného zboru Peter Kovařík.

Zlá situácia

Za včerajší deň pribudlo 60 úmrtí, čiže o život prišlo už 2 717 ľudí. Hospitalizovaných s potvrdeným Covid 19 je viac ako 3100 osôb. Dodržiavanie opatrení v boji s vírusom je nevyhnutné aj počas najbližších dní.

,,Zároveň je v týchto dňoch polícia postavená pred neľahkú úlohu. Zomrel bývalý prezident Policajného zboru generál Milan Lučanský a ako verejnosť, tak aj policajti cítia potrebu sa s ním dôstojne rozlúčiť. Existujú len dva spôsoby, ako to urobiť. Jeden je cestou porušenia zákona, druhý jeho dodržiavaním. Uvedomujeme si, že neexistuje riešenie, ktoré by uspokojilo všetkých,“ opisuje Kovařík. Pohreb Milana Lučanského sa uskutoční v piatok 8. januára.

Polícia pôjde cestou zákona

Kovařík tiež informuje, že polícia pôjde cestou zákona a bude dohliadať na to, aby nedošlo k porušovaniu opatrení a zhromažďovaním nedošlo k ohrozovaniu životov a zdravia. ,,Boli by sme radi, ak by si každý občan uvedomil, že hlavnou úlohou polície je presadzovanie práva. Porušovaniu pravidiel vedúcich k ohrozeniu života a zdravia nás všetkých sa Policajný zbor nemôže mlčky prizerať. A to aj napriek tomu, že takéto správanie môže byť s dobrým úmyslom dôstojne sa rozlúčiť s generálom Milanom Lučanským,“  hovorí Kovařík.

Prečítajte si tiež:
Polícia pre kamióny uzatvorila hranice s Rakúskom, Poľskom, Maďarskom a Českom

Bývalý prezident Policajného zboru generál Milan Lučanský bol členom krízového štábu. Bol to práve on, kto aktívne presadzoval dodržiavanie pravidiel. Osobne navrhoval, nariaďoval a koordinoval opatrenia zabezpečujúce ich dodržiavanie.

Uctime si pamiatku dodržiavaním pravidiel a opatrení

„Tí, ktorí ho osobne poznali vedia, že by nikdy nesúhlasil alebo by bol dokonca proti tomu, aby jeho meno bolo zneužívané na porušovanie práva. Preto dôstojná rozlúčka s jeho osobou v tejto komplikovanej pandemickej situácii bude len taká, pri ktorej nepošliapeme to, čo on sám chránil,“ povedal Kovařík.

„Vieme, že práca generála Milana Lučanského v boji s organizovaným zločinom zostane navždy v pamäti tých, ktorí ho poznali. Najlepší spôsob ako si uctiť jeho pamiatku, je pri poslednej rozlúčke neporušovať pravidlá, ktoré on sám chránil. A to aj s pochopením kolegov policajtov, ktorí budú zabezpečovať realizáciu nevyhnutných protipandemických opatrení slúžiacich na ochranu života a zdravia. Zostaňme doma a uctime si jeho pamiatku dodržiavaním pravidiel a opatrení. Mnohí z kolegov by sa radi osobne zúčastnili na poslednej rozlúčke. Avšak s prihliadnutím na kolegialitu by si mali uvedomiť, že v snahe zúčastniť sa poslednej rozlúčky, budú komplikovať situáciu ich kolegom, ktorí budú už aj tak v ťažkej situácii, a to len preto, že výkonom svojich služobných povinností chránia životy a zdravie občanov. Najlepšie, ako generálovi Milanovi Lučanskému môžeme vzdať poctu, je ísť príkladom dodržiavania pravidiel a dôstojne sa s ním rozlúčiť pred niektorou z policajných budov, kde horia sviečky na jeho pamiatku,“ dodal na záver dočasný prezident Policajného zboru.

Prečítajte si tiež:
Od pondelka sa otvárajú hraničné priechody s Maďarskom a Poľskom
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj facebook
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií