fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Policajti spúšťajú na cestách akciu „Sito“, budú dávať fúkať a pozor aj na telefonovanie za volantom

Cieľom preventívnej akcie je zníženie počtu dopravných nehôd s následkom na živote a zdraví. 

Máte tip? napíšte nám mailom

2.11.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 2. novembra 2022, 11:31

Polícia na slovenských cestách cestách začína od utorka s dopravno-bezpečnostnou akciou Sito. Cieľom akcie je zníženie počtu dopravných nehôd s následkom na živote a zdraví. Policajti sa v rámci akcie Sito zamerajú na kontrolu dodržiavania najvyššej povolenej rýchlosti, na spôsob jazdy i na povinnosti vodiča.

„Dohliadať budú aj na dodržiavanie zákazu používania telefónu počas jazdy a vodiči budú podrobení dychovým skúškam, na zistenie prítomnosti alkoholu v krvi,“ konkretizovala policajná hovorkyňa.

Do akcie sú zapojení policajti dopravnej polície, poriadkovej polície aj železničnej polície. Preventívna akcia potrvá do konca mesiaca.

Viac k témam: akcia Sito, Bezpečnosť na cestách, dopravné hliadky
Zdroj: Webnoviny.sk – Policajti spúšťajú na cestách akciu „Sito“, budú dávať fúkať a pozor aj na telefonovanie za volantom © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií