fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Polícia chytila lovcov lebiek

Andrej Kuchár (37) bol od mája 2020 na úteku. V tom čase bol na neho vydaný zatýkací rozkaz príkaz na dodanie do výkonu trestu odňatia slobody, keďže nenastúpil na výkon trestu. Súd mu vymeral trest za neoprávnené obohatenie.

Máte tip? napíšte nám mailom

Nebolo to po prvýkrát, keď sa jeho osoba dostala do hľadáčika policajných pátračov. V aktuálnom prípade išlo už o šieste „kolo“ pátrania, avšak s najzávažnejšími dôsledkami – dodaním za mreže.

Polícii boli poskytnuté informácie, na ktorých začali ďalej pracovať cieľoví pátrači z Úradu kriminálnej polície P PZ, prezývaní verejnosťou ako lovci lebiek. Výsledky ich zistení by sme mohli označiť vzhľadom na hľadanú osobu za raritné.

Andrej sa mal nachádzať v byte, pred ktorého vstupom postavil mrežu. Nad samotné dve boli nainštalované bezpečnostné kamery, ktoré nechýbali ani na balkóne bytu. Operatívnou-pátracou činnosťou bolo potvrdené, že tieto opatrenia zabezpečil Andrej, pretože vedel, že polícia po ňom pátra. Takýmto spôsobom chcel včas zistiť prípadnú prítomnosť polície a následne sa ukryť alebo utiecť.

Andrejovi nepomohli ani tieto bezpečnostné opatrenia. Dnes 5. marca v doobedňajších hodinách bol zatknutý priamo v predmetnom byte v Košiciach, kde sa zdržiaval so svojimi rodinnými príslušníkmi. Pár minút po akcii bol eskortovaný do výkonu trestu. Na jeho zatknutí sa podieľali príslušníci Pohotovostného policajného útvaru z KR PZ Košice.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj facebook
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií