fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Polícia stopla drogový biznis s pervitínom na Zemplíne, obvinenému mužovi hrozí až 10 rokov

Pri osobnej prehliadke a prehliadke motorového vozidla policajti zaistili zakázané návykové látky, dve plastové vrecká s obsahom neznámej bielej kryštalickej látky a zatavenú plastovú striekačku.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.9.2022 (Webnoviny.sk) – Začiatkom tohto týždňa (13. septembra) sa policajti odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove zamerali na páchateľov drogovej trestnej činnosti a pri policajnej akcii zadržali jednu podozrivú osobu v motorovom vozidle na parkovisku v jednej z obcí trebišovského okresu. V tlačovej správe o tom informuje košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Prehľadali mu auto

Pri osobnej prehliadke a prehliadke motorového vozidla policajti podľa Ivanovej zaistili zakázané návykové látky, dve plastové vrecká s obsahom neznámej bielej kryštalickej látky a zatavenú plastovú striekačku, ktoré už skúmajú experti Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ na pracovisku v Košiciach.

„Zatiaľ časť zaistenej bielej kryštalickej látky už experti preskúmali a máme k dispozícii aj predbežné výsledky z kriminalistického laboratória. Len z časti preskúmaného kryštalického materiálu, v ktorom bola zistená prítomnosť metamfetamínu, by bolo možné vyrobiť niekoľko bežných jednorazových dávok drogy,“ uviedla v správe policajná hovorkyňa.

Muž už mal aj podmienku

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove po vykonaní potrebných procesných úkonov a vyhodnotení zabezpečených dôkazov obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi 38-ročného muža z okresu Trebišov.

Prečítajte si tiež:
Marian Kočner je v kauze motákov nevinný, skutok nie je trestným činom (foto)

Obvinený muž si mal podľa doterajšieho vyšetrovania zadovažovať zakázané omamné a psychotropné látky, najmä pervitín, minimálne od mája tohto roka, prechovávať v mieste svojho bydliska, deliť na bežné dávky a predávať ďalším osobám.

„Obvinenému mužovi, ktorý je toho času ‚v podmienke‘ za inú trestnú činnosť, hrozí za drogovú trestnú činnosť v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na tri až 10 rokov. Podnet na jeho väzobné stíhanie, ktorý vyšetrovateľ predložil prokurátorovi, sudca akceptoval. Obvinený muž je stíhaný väzobne,“ dodala v závere Ivanová.

Viac k témam: Drogoví díleri, Drogy, Protidrogová razia
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia stopla drogový biznis s pervitínom na Zemplíne, obvinenému mužovi hrozí až 10 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií