fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Polícia v okrese Revúca odhalila tony nelegálneho odpadu, pochádza zo zahraničia

Polícia konštatovala, že ide pravdepodobne o odpad z Talianska.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.4.2022 (Webnoviny.sk) – Polícia prehliadkou bývalého poľnohospodárskeho družstva v okrese Revúca potvrdila dovoz približne 20 ton odpadov pochádzajúcich pravdepodobne z Talianska.

Informovala o tom Polícia SR vo svojom profile na sociálnej sieti. Prehliadku v danom objekte a iných priestorov a pozemkov vykonali policajti oddelenia Banská Bystrica odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality národnej centrály osobitných druhov kriminality Prezídia Policajného zboru.

Urobili tak vo veci trestného činu neoprávneného nakladania s odpadmi, v súvislosti s protiprávnym dovozom odpadov zo zahraničia na územie Slovenska. Odpad, ktorý objavili nie je možné podľa platných vnútroštátnych a medzinárodných právnych predpisov dovážať na slovenské územie bez príslušných povolení a následne s ním nakladať spôsobom, ktorý bol na mieste zistený. Polícia SR dodala, že bližšie informácie nie je zatiaľ možné uviesť pre prebiehajúce vyšetrovacie úkony.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Nelegálny odpad, Odpad
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia v okrese Revúca odhalila tony nelegálneho odpadu, pochádza zo zahraničia © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Matovičova prorodinná politika Slovákom nič neprinesie. Ukrojí z rozpočtu samospráv a poženie miestne dane nahor
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií